אזהרת מודי'ס הפילה גם את מחירי הסחורות; הזהב ירד ב-2.8%

הנפט ירד ב-1.7% וננעל ברמה של 97.77 דולר לחבית; הדולר התחזק ב-1.5% מול היורו

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחיר הנפט ירד היום, והזהב נפל לרמה הנמוכה ביותר זה שבעה שבועות, לאחר שהתגברות החששות בנוגע למשבר החוב באירופה דחפה משקיעים לדולר והרחיקה אותם משוק הסחורות.

החוזים על הנפט למסירה בינואר ירדו ב-1.7% וננעלו ברמה של 97.77 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה בפברואר נפלו ב-2.8% לרמה של 1,668.20 דולר לאונקיה בניו יורק. מדובר במחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-24 באוקטובר.

ירידות נרשמו גם במחיריהן של סחורות נוספות. החוזים על הכסף למסירה במארס ירדו ב-3.9% ל-31 דולר לאונקיה - הרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע אוקטובר; מחיר הנחושת ירד ב-2.6% ל-3.46 דולר לליברה.

הדולר התחזק אל מול המטבעות המרכזיים בעולם. מדד הדולר של ICE, האומד את ערכו של המטבע האמריקאי מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר עיקריות של ארה"ב, עלה ב-1.2%. מול היורו התחזק הדולר ב-1.5% לרמה של 1.318 דולר ליורו.

צילום: אי–פי

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס אמרה היום כי תוצאותיה של פסגת מנהיגי האיחוד האירופי בסוף השבוע האחרון לא ישנו את אזהרת דירוג האשראי שלה כלפי מדינות האיחוד. מודי'ס הסבירה את עמדתה בכך ש"הפסגה שיקפה היעדר צעדי מדיניות מכריעים וכי רבים מהצעדים אינם נושאים עמם בשורות חדשות".

"העובדה כי הפסגה לא ייצרה פעולות מיידיות לייצוב שוקי האשראי בטווח הקצר פירושה כי גוש היורו נותר חשוף לטלטלות נוספות והלכידות של מסגרת האיחוד האירופי עדיין מצויה תחת איום", אמרה מודי'ס. "בהתחשב בצעדים הבלתי מספקים שעליהם הוסכם בפסגה, מודי'ס חוזרת ומדגישה כי תבחן את דירוגי האשראי של כל מדינות האיחוד במהלך הרבעון הראשון של 2012".

גם סוכנות דירוג האשראי פיץ' אמרה היום כי כישלונם של מנהיגי האיחוד האירופי למצוא פיתרון מקיף למשבר החוב באירופה מגביר את הלחץ על דירוגיהן של מדינות גוש היורו. "נקיטת גישה הדרגתית כרוכה במחיר כלכלי ופיננסי כבד יותר לעומת פיתרון מיידי ומקיף", נאמר בהודעת פיץ'. "משמעות הדבר היא שהמשבר יימשך ברמות שונות של חומרה לאורך 2012, וכנראה מעבר לה, עד שהאזור יהיה מסוגל לתמוך בהתאוששות כלכלית רחבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker