בטחון הצרכנים בארה"ב בשיא של 6 חודשים

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ לרמתו הנמוכה השנה

סוכנויות הידיעות

בטחון הצרכנים בארה"ב עלה החודש לשיא של שישה חודשים והגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ באוקטובר לרמתו הנמוכה ביותר השנה, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן וספקית המידע הפיננסי תומסון רויטרס עלה בדצמבר לרמה של 67.7 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז חודש יוני - לעומת רמה של 64.1 נקודות בנובמבר, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לעליית המדד לרמה של 65.5 נקודות.

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ באוקטובר ב-1.6% - ירידה חודשית רביעית ברציפות - לרמה של 43.5 מיליארד דולר, הגירעון החודשי הנמוך ביותר השנה, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 43.6 מיליארד דולר. משרד המסחר תיקן כלפי מעלה את נתוני גירעון הסחר לחודש ספטמבר ל-44.2 מיליארד דולר לעומת גירעון של 43.1 מיליארד דולר שעליו דווח במקור.

הן היבוא לארה"ב והן היצוא ממנה ירדו באוקטובר, אם כי הירידה ביבוא היתה מעט יותר חדה. היבוא גדל ב-1% ל-222.6 מיליארד דולר, ואילו היצוא ירד ב-2.2% לרמה של 179.2 מיליארד דולר, הרמה השנייה בגובהה מעולם.

גירעון הסחר של ארה"ב מול סין התרחב באוקטובר ל-28.1 מיליארד דולר לעומת 25.7 מיליארד דולר בחודש המקביל בשנה הקודמת. היצוא מארה"ב ליפן עלה באוקטובר לרמתו הגבוהה ביותר מאז חודש מארס 1997, ואילו היבוא מיפן לארה"ב צמח לרמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל 2008.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker