וידיאו

דקה אחר דקה: שטראוס קאהן יוצא מהמלון - החדרנית מתלוננת

בקלטת שנחשפה בצרפת נראה דומיניק שטראוס קאהן יוצא מהמלון בניו יורק ■ החדרנית מתלוננת בפני אנשי הביטחון של המלון - שרוקדים "ריקוד ניצחון"

איריס מרגוליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איריס מרגוליס

ערוץ החדשות הצרפתי BFM-TV שידר היום (ה') וידאו מבית המלון סופיטל בניו יורק, מ-14 במאי השנה, המראה את דומיניק שטראוס קאהן, לשעבר נשיא קרן המטבע הבינלאומית שהואשם באונס חדרנית.

בווידיאו נראה שטראוס קאהן, דקות לאחר שכביכול התבצע האונס, כשהוא תופס מונית בדרך לפגישה שנקבעה לו. לאחר מכן נראית החדרנית נפיסטו דיאלו, קוראת לאנשי הביטחון של המלון, כאשר היא מספרת להם על האירוע. כעבור כמה דקות, איש ביטחון שלישי מצטרף ומתקשר למשטרת ניו יורק לדווח על אונס. ב-13:34 נראים שני אנשי הביטחון רוקדים "ריקוד ניצחון". רשת אקור (Accur), בעלת מלון סופיטל, ציינה בתגובה כי "מדובר רק ב-8 שניות".

שטראוס-קאהן נעצר על ידי כוחות המשטרה בניו יורק והורד מטיסת אייר פראנס ב-14 במאי לאחר שנפיסטו דיאלו, חדרנית במלון ניו יורק, האשימה אותו בנסיון אונס. הוא התפטר מראשות קרן המטבע כעבור כמה ימים, לאחר שנראה כי הפרשה אינה צפויה להיעלם במהרה, וכי היעדרו מקרן המטבע עשויה לפגוע בפעילותה ובאמינותה. הוא שוחרר למעצר בית בערבות של מיליון דולר לאחר כשבוע, ושוחרר גם ממעצר הבית ב-1 ביולי לאחר שהתעוררו בעיות באמינותה של המתלוננת.

בית המשפט בניו יורק את האישומים נגד שטראוס קאהן, בעקבות הפגיעה באמינותה של המתלוננת שטענה כי שטראוס קאהן ניסה לאנוס אותה ותקף אותה מינית. השופט מייקל אובוס בבית המשפט העליון של מדינת ניו יורק פסל את האישומים נגד שטראוס קאהן, שהואשם בתקיפה מינית וניסיון אונס, ובכך שם באופן רשמי לתיק הפלילי נגדו. ביטול האישומים היה צפוי בעקבות הפגיעה באמינותה של החדרנית, נאפיסאטו דיאלו.

, הודיעה התביעה בצרפת כי החליטה לא להגיש אישומים נגד שטראוס קאהן, על רקע טענת הסופרת והעיתונאית הצרפתייה, טריסטן בנון, כי אנס אותה בראיון בשנת 2003, בשל היעדר די ראיות. התביעה ציינה כי חקירת הפרשה אמנם חשפה מספר עובדות המצביעות על אפשרות כי שטראוס קאהן תקף מינית את בנון, אולם הוחלט לא להגיש אישומים בפרשה מאחר שחלפה התקופה הקבועה בחוק ההתיישנות להגשת אישומים בגין עבירות מין. שטראוס קאהן הכחיש את האשמות כי אנס את בנון, וטען כי מדובר בטענות שהן פרי דמיונה של הסופרת הצרפתיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker