מרד בשורות מפלגתו של פפנדראו בעקבות הודעתו על משאל עם ביוון

שר הבטחון של יוון הודיע במפתיע על החלפת צמרת הצבא; שמועות כי המהלך נועד למנוע הפיכה צבאית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברי פרלמנט יוונים ממפלגת השלטון הסוציאליסטית ביוון מתמרדים נגד הודעתו המפתיע של ראש הממשלה, יורגוס פפנדראו, על כוונתו לערוך משאל עם לגבי תוכנית החילוץ האירופית, מחשש כי המהלך יביא לנפילת הממשלה, לפי דיווחים בתקשורת ביוון.

צילום: רויטרס

אחת מחברות הפרלמנט מהמפלגה הסוציאליסטית כבר הודיעה על הפסקת תמיכתה בממשלה ועל כוונתה לתמוך בקיום בחירות מוקדמות. בכך צימצמה את הרוב הדחוק של הסוציאליסטים בפרלמנט ל-152 מושבים מתוך 300.

ואילו כשליש מחברי המפלגה קראו להקמת ממשלת אחדות לאומית כדי להבטיח את יישום תוכנית החילוץ. בה בעת, שישה חברים בכירים במפלגה הסוציאליסטית קראו להתפטרותו של פפנדראו.

עוד התברר כעת כי פפנדראו שיתף רק אנשים מעטים מראש לגבי החלטתו להודיע על משאל עם, וכי אפילו שר האוצר, אוונגלוס וניזלוס, לא עודכן מראש לגבי המהלך.

ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדראו, הודיע אמש כי בכוונתו לקיים משאל עם בארצו על תוכנית החילוץ האירופית שאושרה בשבוע שעבר על ידי מנהיגי אירופה. אמר עוד כי בכוונתו לקיים גם הצבעת אמון בממשלתו בפרלמנט, כדי להבטיח את התמיכה במדיניותו לשארית כהונתו בת ארבע השנים המסתיימת בשנת 2013.

שר הבטחון של יוון, פאנוס בגליטיס, הציג היום יוזמה להחלפת כל צמרת הצבא, ובכלל זה הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר ומפקד חיל הים. על פי שמועות שעליהן דווח, נועד המהלך למנוע הפיכה צבאית במדינה.

בחודש שעבר טען בגליטיס כי צבא יוון הקים "מדינה בתוך מדינה", לאחר שבחודש שעבר השתוללו קציני צבא בתוך משרד הבטחון במחאה על הרעה בתנאי הפנסיה של אנשי הצבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker