רונית דומקה
רונית דומקה

בורסות אסיה רשמו הבוקר עליות, לאחר שאתמול הודיעו מנהיגי גרמניה וצרפת על הסכם להגנה על הבנקים באירופה מפני המשבר המחריף, המאיים על הצמיחה העולמית, ועל רקע הערכות כי סין תמשיך להדק את המדיניות המוניטרית. הונג קונג ננעלה ללא שינוי; סיאול עלתה ב-0.4%; סיגנפור הוסיפה 1.1%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סידני עלתה ב-0.9%; בורסת טוקיו היתה סגורה לרגל חג ביפן; מדד MSCI אסיה פסיפיק אשר אינו כולל את יפן עלה ב-0.4%.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה אתמול כי מנהיגי אירופה יעשו כל שיידרש על מנת להבטיח שלבנקים ביבשת יהיה הון מספק. לאחר פגישתה עם סרקוזי הודיעה מרקל כי השניים – מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות באירופה – הגיעו להסכם לגבי תמיכה בבנקים, אך לא פירטה מהו ההסכם.

ביום שישי הורידה סוכנות הדירוג פיץ' את דירוגי האשראי של איטליה וספרד, על רקע חששות כי החרפה במשבר החוב באירופה תכביד את מצבן הפיננסי.

"האירופיים מדברים הרבה על כך שיעשו כל שביכולתם על מנת לפתור את משבר החוב, אך אנחנו לא רואים שום פרטים", אמר נאדר נעימי, אסטרטג ב-AMP קפיטל אינווסטורס בסידני, לבלומברג. "בסין, חולשת שוק הדיור, בשילוב עם הציפיות להידוק מוניטרי נוסף, ממשיכים לזרוע פחד מנחיתה קשה לכלכלה".

ז'ו קירן, יועץ לבנק המרכזי של סין, אמר כי סין צפויה לדבוק במדיניות מוניטרית נוקשה משום שחברות קטנות ייהנו מתנאים טובים יותר רק אם האינפלציה תרוסן, לפי העיתון "בייג'ין מורנינג פוסט". בנפרד, דיווחה אתמול סוכנות הידיעות סינחואה כי מחירי הבתים בסין צפויים לרדת בהדרגה, בשל עליה במלאים וירידה במספר עסקות הנדל"ן.

גרף הניקיי
בורסת הונג קונג
גרף שנחאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker