מנכ"ל בלאקרוק, חברת ההשקעות הגדולה בעולם: "מבין את המפגינים נגד וול סטריט"

לורנס פינק הצטרף לנגיד הבנק הפדרלי שאמר כי למפגינים יש סיבה להאשים את המגזר הפיננסי

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

לורנס פינק, מנכ"ל חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, בלאקרוק, אמר כי הוא מבין את חששותיהם של המשקיעים היוצאים נגד חברות פיננסיות בניו יורק וערים אחרות בארה"ב. "המחאה היא אמירה כי העתיד מאוד מעורפל להמון אנשים", הדגיש פינק בן ה-58  אמר ביום שלישי באירוע בקנדה. "אלה אינם עצלנים שיושבים ומחפשים משהו לעשות. אנשים מאבדים תקווה ויוצאים לרחובות, בין אם זה מוצדק או לא. "אנשים חוששים מהעתיד. "יש כמה נושאים מבניים שעלינו לתקן".

יום קודם לכן הביע תמיכה זהירה בתנועת המחאה גם נגיד הבנק הפדרלי של ארה"ב, בן ברננקי.בעדותו ביום שלישי בפני הוועדה הכלכלית המשותפת של הקונגרס, אמר ברננקי כי לא ניתן להאשים את המפגינים. "אומר רק באופן מאוד כללי שאני חושב שהאנשים די לא מרוצים ממצב הכלכלה וממה שמתרחש. הם מאשימים, במידה מסוימת של צדק, את הבעיות של המגזר הפיננסי בכך שהן הביאו אותנו למצב העגום הנוכחי, והם אינם שבעי רצון מתגובת המדיניות כאן בוושינגטון", אמר ברננקי בקונגרס.

"ברמה מסוימת, אני לא יכול להאשים אותם. אין ספק שאבטלה של 9% וצמיחה נמוכה מאוד אינם מהווים מצב טוב", הוסיף ברננקי.

"ההתאוששות מהמשבר היתה הרבה פחות איתנה משקיווינו", הוסיף ברננקי אתמול. לדבריו, הבנק הפדרלי צופה "קצב צמיחה כלכלית נמוך יותר במידת מה ברבעונים הקרובים" לעומת תחזית הבנק מיולי. עם זאת, ברננקי לא סיפק תחזיות מפורטות. "נתונים שפורסמו באחרונה, ובכלל זה תביעות אבטלה חדשות וסקרים של תוכניות החברות לגייס עובדים, מצביעים על סבירות לכך שצפויה צמיחה חלשה בתעסוקה בהמשך".

משטרת ניו יורק עצרה לפחות 700 אנשים מאז החלו ההפגנות ב-17 בספטמבר. המפגינים יצאו לרחובות גם בבוסטון, שיקגו, דנוור, סן פרנסיסקו, פיטסבורג וסיאטל. מפגינים רבים בתנועת "לכבוש את וול סטריט" נושאים שלטים בגנות הבנקים והשפעתם על המדיניות בארה"ב. איגודי עובדים רבים בארה"ב הצטרפו למצעדי מחאה בניו יורק ביום רביעי. 10,000 איש צעדו אתמול להערכת נציג "לכבוש את וול סטריט"..

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ