המחאה בוול סטריט נמשכת: יותר מ-700 מפגינים נעצרו אתמול לאחר שחסמו את גשר ברוקלין

המפגינים קיימו צעדה בנתיב הולכי הרגל על הגשר, אך סטו ממנו ועברו לחסום את תנועת המכוניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יותר מ-700 מפגינים נעצרו אתמול בהפגנות בוול סטריט, לאחר שחסמו נתיבי תנועה וניסו לצעוד על גשר ברוקלין. המשטרה פתחה מחדש את הגשר לאחר מספר שעות בהן היה חסום.

10 מתוך 10 |
1 מתוך 10 |
מעצר מפגינה בניו יורק
2 מתוך 10 |

המעצרים התבצעו אחרי שקבוצה גדולה של מפגינים, שצעדה על גשר ברוקלין בשבוע השני של ההפגנות בהנהגת תנועת Occupy Wall Street, עזבה את הקבוצה העיקרית שצעדה בנתיב הולכי הרגל וחסמה את תנועת המכוניות על הגשר. "המעצרים בוצעו לאחר שהמפגינים הוזהרו להישאר בנתיב הולכי הרגל ונאמר להם שאם ישתלטו על הכביש הם ייעצרו", אמר דובר המשטרה, שהוסיף כי מפגינים שצייתו להוראות המשטרה לא נעצרו. רוב המפגינים שנעצרו שוחררו לאחר זמן קצר, אך חלק מהם נאזקו ונלקחו באוטובוסים.

הצעידה החלה בשעה 15:30 (לפי שעון ניו יורק) ממחנה האוהלים של המפגינים בפארק זוקוטי במנהטן התחתית, בסמוך למקום שבו עמד מרכז הסחר העולמי. חברי תנועת Occupy Wall Street, הדורשים שינויים במדיניות החברתית והפוליטית בארה"ב בטענה כי העשירים מופלים לטובה, התחייבו להישאר בפארק גם בחורף. התנועה מוחה נגד עיקולי הבתים, האבטלה הגבוהה וחילוצי הבנקים וענקיות הרכב ב-2008.

בשבוע שעבר זכו המפגינים לתמיכה מצד יוצר הסרטים מייקל מור והשחקנית סוזן סרנדון, שהגיעו למחנה האוהלים. ביום שישי בערב, יותר מאלף מפגינים - כולל נציגים של איגודי עובדים - קיימו מצעד שקט לכיוון מטה המשטרה, מספר רחובות ליד בניין עיריית ניו יורק, כדי למחות על התגובה המשטרתית האלימה נגדם בשבוע הקודם, במסגרתה נעצרו כ-80 מפגינים.

המחאה בוול סטריט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker