סיטי הוריד את תחזית הצמיחה העולמית בפעם השנייה תוך 3 שבועות; "הכלכלה ממשיכה להידרדר במהירות"

צופה צמיחה עולמית של 2.9% בשנה הבאה לעומת תחזית של 3.7% לפני שלושה שבועות; צופה הורדת דירוג באיטליה, ספרד, יוון, פורטוגל וקפריסין

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כלכלני סיטי הורידו את תחזית הצמיחה הכלכלית העולמית לשנים 2011 ו-2012 זו הפעם השנייה בתוך פחות מחודש על רקע "המשך ההתדרדרות המהירה בציפיות הצמיחה הכלכלית".

לפי תחזית סיטי, צפוי התוצר המקומי הגולמי (GDP) העולמי לצמוח השנה ב-3% וב-2.9% בשנה הבאה. ההגדרה המקובלת למיתון גלובלי היא צמיחה של 2%, לפי הגדרת קרן המטבע הבינ"ל (IMF) והבנק העולמי.

זו הפעם השנייה שסיטי מורידה את תחזית הצמיחה העולמית בתוך פחות מחודש. כלכלני הבנק הורידו בשישי בספטמבר את תחזית הצמיחה העולמית לשנה הנוכחית מ-3.4% ל-3.1% ואת תחזיתם לשנת 2012 מ-3.7% ל-3.2%.

סיטי הורידה היום את תחזיות הצמיחה של ארה"ב, אירופה, יפן, קנדה. כמו כן, הורידו את תחזית הצמיחה לסין - הכלכלה השנייה בגודלה בעולם - לשנת 2012 מ-9% ל-8.7%.

"הריביות צפויות להישאר נמוכות, ושליליות במונחים ריאליים, לפרק זמן ממושך במרבית הכלכלות המפותחות", העריך הכלכלן הראשי של סיטי, וילם בויטר. משמעות הדבר, על פי בויטר, היא כי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) צפוי להוריד את הריבית, וכי קרוב לוודאי שהבנק הפדרלי בארה"ב יצטרך להעריך כי הסיכונים להרעה נוספת במצב גוברים בטרם ינקוט בצעדים מעבר להכנסת שינויים בנוסח הודעת הריבית, מתוך מטרה להביא להורדת הריביות. בויטר הוסיף כי תיתכן גם הרחבה מוניטרית בכלכלות מתעוררות.

"אנו צופים הורדת דירוג נוספות לממשל במדינות בגוש היורו במהלך שלושה עד שישה החודשים הבאים, ובכלל זה הורדות דירוג לאיטליה, ספרד, יוון, פורטוגל וקפריסין", אמר בויטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker