סוכנויות הידיעות

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה הבוקר כי לא תיתן ליוון להגיע ל"חדלות פירעון לא מבוקרת", שכן זו תסכן מדינות אחרות בגוש היורו.

"העדיפות העליונה היא להמנע מחדלות פירעון לא מבוקרת, שתשפיע לא רק על יוון אלא תגרום נזק רב למדינות נוספות", אמרה מרקל בראיון ברדיו בגרמניה, לפי דיווח בבלומברג. "עמדתי ברורה. יש לעשות כל שניתן כדי לשמור על אחדות פוליטית בגוש היורו כי אנחנו צריכים להתמודד עם אפקט הדומינו".

אנגלה מרקל

הערותיה של מרקל דוחות בקשות של חבריה בקואליציה בגרמניה לאפשר ליוון ליפול ולהוציאה מגוש היורו. "יש לשקול מלים בכובד ראש. אנחנו לא רוצים עוד גורמים שיטלטלו את השווקים כאשר חוסר הוודאות כבר עכשיו גדול מידי".

הערותיה של מרקל מעמיקות את המחלוקת בינה לבין הקואליציה בגרמניה בנוגע להמשך הסיוע ליוון לפני ההצבעה ב-29 בספטמבר, שתקבע אם להעביר כסף לקרן החילוץ האירופית למדינות עתירות החובות.

לדברי מרקל, יוון עושה מאמצים לצמצום החובות כדי להשיג את התשלום הבא של חבילת הסיוע מהאיחוד האירופי, הבנק המרכזי של אירופה וקרן המטבע הבינלאומית. "כל הקולות שאני שומעת היוצאים מיוון אומרים כי התקווה היא שיוון ראתה את הכתובת על הקיר ושינתה עכשיו את האג'נדה שלה בהתאם", הוסיפה מרקל. צוות בכירים משלושת המוסדות המסייעים ליוון יגיעו השבוע למדינה, דבר המרמז כי "יוון טיפלה במספר עניינים כדי לעמוד בדרישות הסיוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker