אסיה ברצף העליות הארוך מאז ינואר: טוקיו עלתה ב-1.2%

ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב גדלו ביולי בשיעור החד ביותר זה ארבעה חודשים ועודדו את מגזר היצוא באסיה

סיון פינגולד

בורסות אסיה ברצף העליות הארוך מאז ינואר בהובלת מניות הטכנולוגיה ובעקבות נתוני מקרו טובים בארה"ב שעודדו את מגזר היצוא באסיה. טוקיו עלתה ב-1.2%; הונג קונג מוסיפה 0.4%; סידני מטפסת ב-0.3%; שנחאי יורדת ב-0.4% לאחר נתונים חלשים במדד מנהלי הרכש. מדד MSCI אסיה פסיפיק מוסיף 0.6%.

מניות הטכנולוגיה ביפן מובילות את העליות לאחר שאמש נודע כי ענקיות האלקטרוניקה סוני, טושיבה והיטאצ'י ימזגו את פעילותן בתחום ייצור מסכי ה-LCD בעזרת מימון בסך 2.6 מיליארד דולר מקרנות ממשלתיות של יפן, כדי להתמודד מול תחרות גוברת מצד יצרניות מסכי LCD מדרום קוריאה ומטייוואן.

החברה הממוזגת תהפוך ליצרנית הגדולה בעולם של מסכי קטנים המשמשים לסמארטפונים ומחשבי טאבלט, לאחר שתעקוף את מובילות השוק שארפ היפנית וסמסונג אלקטרוניקס הדרום קוריאנית.

מדד מנהלי הרכש של סין עלה ל-50.9 נקודות באוגוסט, עלייה משיעור של 50.7 נקודות ביולי, כך לפי נתונים של ממשלת סין. התוצאה היתה מתחת לציפיות האנליסטים לשיעור של 51 נקודות. המדד רשם את העלייה הראשונה מאז מארס ונותר מעל רמת 50 נקודות המסמנת מגמה של התרחבות. HSBC מפרסם גרסה פרטית של המדד שהראה כי המדד הגיע לשיעור של 49.9 - עלייה משיעור של 49.3 ביולי.

בארה"ב ירד מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור באזור שיקגו באוגוסט לרמה של 56.5 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2009 - לעומת 58.8 נקודות ביולי ו-61.1 נקודות ביוני, מסר אתמול מכון המחקר ISM. כלכלנים צפו ירידה חדה יותר של המדד לרמה של 53.3 נקודות.

ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב גדלו ביולי בשיעור החד ביותר זה ארבעה חודשים ואילו פעילות הייצור באזור שיקגו צמחה בשיעור המתון ביותר מאז שנת 2009, לפי נתונים מקרו כלכליים שפורסמו אתמול בארה"ב שעודדו את מגז היצוא באסיה

גרף הניקיי
בורסת הונג קונג
גרף שנחאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker