דרך משי של ברזל: כך מפלסת סין דרך לאירופה

על רקע העומס הגובר במסחר הימי, סין מפלסת דרך לאירופה בעזרת מאות פרויקטים לפיתוח תשתיות במרכז אסיה, ומחזירה לחיים את רכבות המשא בתוואי עתיק וזנוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 מסילת רכבת חוצה את מדבר טקלאמקאן שבמחוז האוטונומי שינג'יאנג בצפון־מערב סין. "ברור לאנשים שאלטרנטיבות תובלה דרך המזרח הן צורך"
מסילת רכבת חוצה את מדבר טקלאמקאן שבמחוז האוטונומי שינג'יאנג בצפון־מערב סין. "ברור לאנשים שאלטרנטיבות תובלה דרך המזרח הן צורך"צילום: Oriental Image via Reuters Conne
קים לגזיאל
קים לגזיאל
קים לגזיאל
קים לגזיאל

בוקר בערבה האינסופית של המחוז האוטונומי שינג'יאנג שבמערב סין. שורה של גברים, מכוסי עיניים ולובשי מדי אסירים, יושבים מחוץ לתחנת רכבת כשידיהם קשורות מאחורי גבם, ושוטרים חמושים מקיפים אותם מכל עבר. על גבם כתוב "מחנה המעצר קשגאר", עיר בקרבת הגבול עם טג'יקיסטן וקירגיזסטן.

המראות האלה, שצולמו מרחפן והופצו ברחבי העולם ב–2019, הציגו לעולם את מה שקורה בחצר האחורית של סין — הדיכוי והכליאה של האוכלוסייה האויגורית המוסלמית. אך בעוד יד אחת מבצעת מעשים עלומים בקבוצות מיעוט במחוז הפריפריאלי, היד השנייה עמלה לפיתוח התשתיות בו ובמדינות השכנות, שבהן רוב מוסלמי. זאת במטרה לבצר את מעמדה ב"דרך המשי" ההיסטורית — ואת זה סין דווקא שמחה לחלוק עם העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker