סוכנויות הידיעות

Airbnb, הפלטפורמה להזמנת מקומות לינה, הודיעה היום (ד') על צעד גורף שבמסגרתו לא תספק את שירותיה בוושינגטון בשבוע הבא - אז תתקיים השבעת הנשיא הנכנס ג'ו ביידן.

ההחלטה התקבלה במטרה למנוע מחברים בקבוצות שנאה שתומכות בנשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ - כמו אלה שפרצו לקפיטול בשבוע שעבר - לשהות בוושינגטון בזמן השבעת ביידן לנשיאות ב-20 בינואר.

"היום, לאחר ששורה של רשויות מקומיות, מדינתיות ופדרליות קראו לאנשים שלא להגיע לוושינגטון, אנחנו מודיעים כי Airbnb תבטל את כל ההזמנות במטרופולין של וושינגטון במהלך שבוע ההשבעה. כמו כן, נמנע כל אפשרות לביצוע הזמנות חדשות באזור וושינגטון בתקופה זו", נאמר בהודעת החברה.

"אורחים שהזמנותיהם בוטלו יקבלו החזר כספי מלא. אנחנו גם נפצה מארחים, על חשבון Airbnb, בכסף שהיו מרוויחים מההזמנות שבוטלו", נאמר בהודעה. "אנחנו ממשיכים לבצע פעולות שמטרתן להבטיח כי חברי קבוצות שנאה לא יהוו חלק מקהילת Airbnb".

עוד בתחילת השבוע הכריזה החברה כי תנסה למנוע מחברים בקבוצות שנאה לקבל את שירותיה בוושינגטון בעת השבעת ביידן. "כשנדע את שמות האנשים, שאושר כי היו אחראים לפעילות הפלילית האלימה בקפיטול ב-6 בינואר, נבדוק אם יש להם חשבון אצלנו.

"נפעל לאסור עליהם להשתמש בשירותי Airbnb. בנוסף, נבחן הזמנות לאזור וושינגטון ואם נגלה כי אורחינו קשורים לקבוצות שנאה, אלימות ופעילות פלילית - נבטל את ההזמנות שלהם", הצהירה החברה בתחילת השבוע.

Airbnbצילום: Gabrielle Lurie/ REUTERS

Airbnb מסרה באותה העת כי נקטה בכמה צעדי אבטחה, כמו אימות זהותם של מזמינים וביצוע בדיקות רקע. צעדי החברה באו לאחר שרשויות החוק והביטחון בארה"ב חשפו התארגנויות של קבוצות מהימין הקיצוני, שמתכננות לבצע פעולות אלימות נוספות בארה"ב סביב טקס ההשבעה של ביידן. אלפי חיילים במשמר הלאומי ייפרשו בבירה בשבוע ההשבעה.

Airbnb מצטרפת לשורה של חברות, ענקיות אינטרנט ברובן, שנקטו בצעדים מחמירים ביותר נגד קבוצות ואנשים המזוהים עם הפורעים בקפיטול. הצעד הראשון, ואולי המהדהד ביותר, נעשה על ידי טוויטר, שהשעתה לצמיתות את החשבון הפרטי של הנשיא טראמפ. גם פייסבוק חסמה זמנית את האפשרות של טראמפ לפרסם פוסטים.

בה בעת, ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר היום כי עיריית ניו יורק תנתק את כל קשריה העסקיים עם ארגון טראמפ - העסק המשפחתי של הנשיא. "החוזים מאוד ברורים: אם המנהיגות של חברה מעורבת בפעילות בלתי חוקית, שמורה לנו הזכות לבטל את החוזה", אמר דה בלאזיו בראיון לערוץ MSNBC.

שלשום דיווח "ניו יורק טיימס" כי דויטשה בנק הגרמני - הבנק שהיה בשני העשורים האחרונים המלווה הגדול ביותר של טראמפ - החליט להפסיק לעשות עסקים עם טראמפ בעקבות המתקפה של תומכיו על הקפיטול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker