טראמפ קיבל תרופה ניסיונית לקורונה - האם היא תאושר בהליך מזורז?

מנכ"ל רג'נרון, שאת קוקטייל הנוגדנים שלה קיבל טראמפ אף שעדיין לא אושר על ידי ה-FDA, הודה בראיון כי הטיפול בנשיא העמיד את החברה במצב לא נוח: "אנחנו רוצים לתת את התרופה לכולם, אבל זה תלוי בנו"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

השימוש של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בתרופה הניסיונית של רג'נרון לקורונה האירה זרקור על חברת התרופות והקפיצה את מחיר המניה שלה. אולם היא גם העמידה את רג'נרון במצב מאוד לא נוח, היות שהטיפול עדיין לא אושר לשימוש רחב, כך אמר היום מנכ"ל החברה, לאונרד שלייפר, בראיון ל-CNBC. 

טראמפ, שהודיע ביום שישי כי הוא והגברת הראשונה מלאניה טראמפ אובחנו כחולים בקורונה, קיבל מנה של 8 גרם של טיפול בנוגדנים מונוקלונליים של רג'נרון, לדברי רופאיו. החברה אמרה כי נתנה את התרופה לטראמפ לאחר שרופאיו הגישו בקשה ל"טיפול חמלה", אשר מאפשר גישה לתרופות ניסיוניות עבור מחלות שמהוות סכנת חיים מיידית, לפי הנחיות מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בקשה כזו מאפשרת לחולים באופן חריג גישה לתרופות כאלה מחוץ לטיפולים קליניים במקום טיפולים אחרים. אולם בעוד שלרופאיו של טראמפ היה מספיק ביטחון בתרופה כדי לתת לו אותה, רוב האמריקאים עדיין לא יכולים לקבלה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker