חברת הקנאביס הגדולה בעולם ניפצה את התחזיות; המניה זינקה ב-13%

קאנופי הקנדית רשמה זינוק של 62% בהכנסות, והפסד רבעוני נמוך מהתחזיות ■ החברה מחזיקה בנתח של 22% משוק הקנאביס לצורכי בילוי בקנדה ■ אנליסט: "החברה מפגינה התקדמות משמעותית"

לוגו בלומברג
בלומברג
אשה מעשנת ג'וינט באירוע של חובבי מריחואנה בלוס אנג'לס, במארס
צילום: Richard Vogel/אי־פי

קאנופי גרות', חברת הקנאביס הגדולה בעולם במונחי שווי שוק, דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים. המניה קפצה ביותר מ-13% במסחר בוול סטריט, ושווי השוק של קאנופי קפץ ל-7.7 מיליארד דולר.

החברה הקנדית דיווחה על הכנסות של 123.8 מיליון דולר קנדי (93.5 מיליון דולר) ברבעון הרביעי של 2019 - זינוק של 62% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, וגבוה מתחזיות האנליסטים להכנסות של 105.4 מיליון דולר קנדי. ההכנסות ממכירות קנאביס צמחו ב-8%.

קאנופי, שנוסדה ב-2009, היא יצרנית הקנאביס הגדולה בקנדה - מדינה שבה השימוש בקנאביס לצורכי פנאי ובילוי הוא חוקי. החברה החזיקה בנתח של 22% משוק הקנאביס לצורכי בילוי בקנדה ברבעון האחרון.

קאנופי דיווחה על הפסד מותאם לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות (EBITDA) של 91.7 מיליון דולר קנדי (69 מיליון דולר) - ירידה של 64 מיליון דולר קנדי לעומת ההפסד ברבעון הקודם, וטוב מתחזיות האנליסטים להפסד של 110 מיליון דולר קנדי.

הדו"חות הכספיים של קאנופי, שהיו שונים בתכלית מהתוצאות הרבעוניות המאכזבות שפירסמה אתמול (ה') חברת קנאביס גדולה אחרת - אורורה - הקפיצו היום את מניות המגזר במסחר לפני הפתיחה בניו יורק.

קאנופי דיווחה כי צימצמה את עלויותיה התפעוליות ב-14% ברבעון, וכי הגדילה את שולי הרווח הגולמי ל-34% לעומת מינוס 13% ברבעון הקודם.

קנדה מריחואנה לגליזציה 2018
קנאביסצילום: Ted S. Warren/אי־פי

"רשמנו שיפור משמעותי ברבעון הודות להכנסות איתנות ועלייה בניצול כושר הייצור", אמר סמנכ"ל הכספים של קאנופי בעת פרסום הדו"חות. לדבריו, "צעדים שבהם נקטנו מוקדם יותר השנה צפויים לצמצם משמעותית את עלויות השכר מבוססות המניות בשנת הכספים 2021, והתחלנו ליישם בקרת הוצאות קפדנית יותר לכל רוחב הארגון". עוד הוא הוסיף כי מתוכננים צעדים נוספים לצמצום העלויות.

האנליסט ביל קירק מחברת MKM פרטנרס, אמר כי הופתע מכך שקאנופי היכתה את התחזיות בשורה התחתונה, לנוכח העלויות הכרוכות בהשקת מוצרי קנאביס חדשים בקנדה, ובהם משקאות, מוצרי מאכל ואידוי.

"ציפינו רק לשיפור קל לעומת הרבעון הקודם, אך קאנופי מפגינה התקדמות משמעותית", כתב קירק בדו"ח למשקיעים. "עם זאת, הדרך לרווחיות עודנה מאוד לא ברורה".

הידיעה של קריסטין אוורם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker