בואינג כבר לא יצרנית המטוסים הגדולה בעולם: יותר ביטולים מהזמנות ב-2019

"לא קרה דבר כזה 30 שנה" ■ בצל משבר 737 מקס: מסרה בשנה שעברה 380 מטוסים מסחריים - המספר הנמוך מ-2007 ■ מתחרתה הגדולה איירבוס מסרה מספר שיא של 786 מטוסים ב-2019

גרדיאן
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
מטוסי בואינג 737 מקס מקורקעים
מטוסי בואינג 737 מקס מקורקעיםצילום: AFP

יצרנית המטוסים בואינג איבדה הזמנות בשנה שעברה, בראשונה מזה שלושה עשורים, עקב הפגיעה במוניטין של החברה האמריקאית כתוצאה ממשבר דגם 737 מקס.

החברה דיווחה היום כי מספר ביטולי ההזמנות של מטוסים ב-2019 היה גבוה ב-87 ממספר ההזמנות החדשות שקיבלה. הנתונים כללו גם ביטול הזמנות של שלושה מטוסי 787 דרימליינר בדצמבר.

באותו החודש, בואינג לא רשמה ולו הזמנה אחת של מטוסי 737 מקס לאחר שהלקוחות נמנעו מהדגם בעקבות ששני מקרי התרסקות קטלניים שגררו קרקוע כלל עולמי של המטוסים מדגם זה. ב-2019 כולה, התכווץ מספר ההזמנות למטוסי 737 מקס ב-182 מטוסים, כאשר חלק ניכר מהביטולים נבע מפשיטת הרגל של חברת התעופה המוזלת הוייטנאמית, ויאט-ג'ט (VietJet).

דובר מטעם בואינג אמר לערוץ CNBC כי הוא אינו בטוח מתי בפעם האחרונה היה לבואינג מאזן הזמנות שנתי שלילי, אבל הוסיף כי "זה בטוח לא קרה ב-30 השנים האחרונות".

כבר לא יצרנית המטוסים הגדולה בעולם

המנכ"ל הטרי של בואינג, דיוויד קלהון
המנכ"ל הטרי של בואינג, דיוויד קלהוןצילום: AFP

בואינג מסרה ללקוחות 380 מטוסים מסחריים ב-2019, המספר הנמוך ביותר מאז 2007, ונמוך במחצית מ-786 מטוסים שמתחרתה הגדולה איירבוס מסרה בשנה שעברה, מספר שיא של מסירות עבור יצרנית המטוסים האירופית. בכך הדיחה איירבוס את בואינג מתואר יצרנית המטוסים הגדולה בעולם, והסבה לה את התבוסה הקשה ביותר ב-45 שנות התחרות בין השתיים.

נתוני ההזמנות של בואינג עגומים במיוחד בהשוואה ל-768 הזמנות למטוסים חדשים שקיבלה איירבוס ב-2019. צבר ההזמנות של איירבוס עומד כעת על 7,482 מטוסים מסחריים, כמות שוות ערך לייצור של 10 שנים, ואילו בואינג סיימה את השנה עם צבר הזמנות של 5,406 מטוסים.

המנכ"ל הטרי של בואינג, דיוויד קלהון, שנכנס לתפקידו ביום שני, כתב באי-מייל לעובדים כי השבתו לשירות של דגם מקס נמצאת בראש סדר העדיפויות שלו. "נעשה זאת, ונעשה זאת כמו שצריך", כתב קלהון.

אולם קלהון, העובד בבואינג מאז 2009, כבר סופג ביקורת מצד משקיעים בשל בונוס שהוא אמור לקבל כאשר יוחזר לשירות 737 מקס, הדגם הנמכר ביותר של בואינג. לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע בארה"ב (SEC), קלהון יקבל מענק של שבעה מיליון דולר עבור "החזרתו הבטוחה והמלאה לשירות" של מקס, בנוסף למשכורת בסיס של 1.4 מיליון דולר, ובונוס מובטח במזומן של 2.5 מיליון דולר.

זאת לאחר שבואינג מסרה ביום שישי כי המנכ"ל לשעבר, דניס מולינברג, יקבל סכום נוסף של 62 מיליון דולר במסגרת חבילת הפרישה שלו, למרות שתחת הנהגתו נקלעה החברה למשבר החמור ביותר בתולדותיה.

נתוני המכירות המאכזבים שפורסמו היום מבשרים על שבוע קשה נוסף עבור בואינג. ביום חמישי, החברה פירסמה תכתובות פנימיות של עובדים בחברה שלעגו למינהל התעופה הפדרלי (FAA), הרגולטור של בואינג, והתלוצצו כי דגם 737 מקס "תוכנן על ידי ליצנים, תחת פיקוח של קופים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker