ייתכן שהשיא בצריכה העולמית של בשר בקר כבר מאחורינו - בזכות הסינים

בעוד אוכלוסיית העולם צומחת וההכנסה עולה, נראה שאכילה רבה יותר של בשר בקר - שגידולו צורך כ-60% מהשטח החקלאי בעולם - היא בלתי נמנעת ■ ואולם מצטברות ראיות לכך שהתיאבון העולמי לבקר מגיע למיצוי, גם בסין - מנוע הצמיחה העולמי של התעשייה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אם אתם רוצים לדעת כיצד ייראה העתיד, דמיינו פנים אנושיות נוגסות בהמבורגר - לנצח. זאת ההשקפה המקובלת ביותר לגבי הכיוון העתידי של התזונה האנושית. בעוד אוכלוסיית העולם גדלה וההכנסה עולה, זה נראה בלתי־נמנע שנאכל יותר בשר בקר - הבשר שנחשב ליוקרתי והיקר ברוב המדינות והתרבויות לאורך ההיסטוריה.

זאת אפשרות מדאיגה מבחינת כדור הארץ. שדות המרעה ואספקת המזון לבקר כבר מהווים יותר מ-60% מהשטח החקלאי בעולם - חרף העובדה שבקר מספק רק 2% מהקלוריות שצורכים בני האדם. פרות ותאואים מבויתים מייצרים כ-5 מיליארד טונה של פליטות מזהמות מדי שנה - כמות זהה לשביעית מכלל פליטות דלקי המאובנים. מדינות המערב צריכות לצמצם את צריכת הבקר בכ-90% כדי למנוע שינוי אקלימי הרסני - כך על פי דו"ח שכותרתו Options for keeping the food system within environmental limits (בתרגום חופשי: אפשרויות להותרת מערכת המזון במגבלות הסביבתיות) שפורסם בכתב העת "נייצ'ר" בשנה שעברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker