המשבר ב-WeWork: "אדם נוימן עשוי להידרש להוסיף כסף או למכור נכסים שצבר"

העיתון פייננשל טיימס דיווח כי תוכנית שמקדמת סופטבנק תביא לדילול משמעותי של החזקות נוימן בחברת שיתוף חללי העבודה - ותגרום לג'י.פי מורגן, UBS וקרדיט סוויס לבקש ממנו להוסיף כסף או מניות כביטחונות להלוואות במאות מיליונים שהעניקו לו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אדם נוימן
אדם נוימןצילום: Mark Lennihan/אי־פי

אדם נוימן, מייסד חברת שיתוף חללי העבודה WeWork, עלול לעמוד בפני דרישת מרג'ין (Margin Call) מצד הבנקים ג'י.פי מורגן, UBS וקרדיט סוויס על כך שהוא אינו עומד בהתניות הפיננסיות שנלוו להלוואות בהיקף של מאות מיליוני דולרים שקיבל מהם, ואשר מניותיו ב- WeWork משמשות כביטחונות להן.

העיתון פייננשל טיימס דיווח כי בנק ג'י.פי מורגן וסופטבנק היפנית - המשקיעה הגדולה ביותר ב- WeWork - חלוקים לגבי המבנה הרצוי של תוכנית להזרמת מימון של עד חמישה מיליארד דולר לחברה, בעסקה שתשקף לה שווי של שמונה מיליארד דולר בלבד או אף נמוך מכך.

סופטבנק, שכבר השקיעה למעלה מ-10 מיליארד דולר ב-WeWork, מציעה תוכנית שתגרום לדילול ניכר של החזקות בעלי המניות האחרים בחברה, בהם גם נוימן.

מנגד, ג'י.פי מורגן מציע חבילת מימון שתכלול בין השאר מכירת אג"ח בלתי מובטחות (unsecured) בהיקף של כשני מיליארד דולר, ואשר תמנע דילול משמעותי של החזקותיו של נוימן, ובכך תאפשר לבנקים להימנע מהתראת מרג'ין על אי עמידתו בתנאי ההלוואות שקיבל מהם, דיווח הטיימס.

במקרה שכן יתבצע דילול משמעותי של החזקותיו של נוימן, ג'י.פי מורגן, UBS וקרדיט סוויס עשויים לבקש ממנו להוסיף כסף או מניות כביטחונות להלוואות שהעניקו לו - דבר שעלול לאלץ אותו למכור נכסים שצבר.

שווי הנתח של נוימן ושותפו לייסוד WeWork, מיגל מקלבי, בחברה התקרב לכמעט 13 מיליארד דולר מוקדם יותר השנה, אולם שוויו יתכווץ לכשני מיליארד דולר בלבד במקרה שהערכת השווי של החברה יצנח לשמונה מיליארד דולר. עם זאת, לאחר דילול ההחזקות, יתכן ששווי מניותיו של נוימן יהיה נמוך הרבה יותר.

קריסת תוכניותיה של WeWork לבצע הנפקה ראשונה לציבור (IPO) הובילה להדחת נוימן מתפקיד המנכ"ל, ולדחיית התוכנית לבצע הנפקה. מאז, החברה האם, We, עושה מאמצים נואשים לגייס מזומנים: החברה העמידה למכירה כמה מעסקיה הצדדיים ואת המטוס הפרטי שבו נוימן נהג להשתמש, סגרה את בית הספר היסודי הפרטי WeGrow ומתכננת לפטר אלפי עובדים החל מהחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker