טראמפ קרא בראשונה לריבית שלילית בארה"ב; "בכירי הפד מטומטמים"

נשיא ארה"ב: "אין אינפלציה! זאת רק תמימותו של ג'יי פאואל והבנק הפדרלי שלא מאפשרת לנו לעשות מה שמדינות אחרות כבר עושות" ■ טראמפ צייץ כי לאחר הורדת הריבית לרמה שלילית יוכל האוצר האמריקאי לממן מחדש את חובותיו

סוכנויות הידיעות
דונלד טראמפ ג'רום פאואל
דונלד טראמפ וג'רום פאואלצילום: CARLOS BARRIA/רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, קרא בפעם הראשונה לבנק הפדרלי להוריד את הריבית בארה"ב לרמה שלילית בדומה ליפן ואירופה, תוך שהוא מכנה את יו"ר הפד ג'רום פאואל ושאר בכירי הבנק המרכזי "מטומטמים".

"הבנק הפדרלי צריך להוריד את הריבית שלנו לאפס, או נמוך מכך, ואז אנחנו צריכים להתחיל לממן מחדש את החוב שלנו", כתב טראמפ בציוץ בחשבונו בטוויטר, שעשוי גם להתפרש כהוראה לשר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין. "יש להנמיך את עלויות הריבית לרמה הרבה יותר נמוכה, ובמקביל להאריך משמעותית את התקופות. יש לנו מטבע, חוסן ומאזנים מעולים", הוסיף.

"ארה"ב תמיד צריכה לשלם את הריבית הנמוכה ביותר", כתב טראמפ בציוץ נוסף. "אין אינפלציה! זאת רק תמימותו של ג'יי פאואל והבנק הפדרלי שלא מאפשרת לנו לעשות מה שמדינות אחרות כבר עושות. הזדמנות של פעם בחיים שאנחנו מפספסים בגלל 'מטומטמים'".

המשקיעים מעריכים כמעט בוודאות כי הבנק הפדרלי יחליט בישיבתו בשבוע הבא על הורדת הריבית בארה"ב ב-0.25% מרמתה הנוכחית בטווח של 2%-2.25%.

פאואל נתון למתקפות כמעט בלתי פוסקות מצד טראמפ, אשר רק בחודש שעבר תהה אם יו"ר הפד מהווה אויב גדול יותר מנשיא סין, שי ג'ינפינג. טראמפ גם דן באפשרות לפטר את פאואל בשלהי 2018, ומוקדם יותר השנה ביקש מעורכי הדין של הבית הלבן לבחון אפשרויות להדחתו מתפקיד יו"ר הפד, דיווחה בלומברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום