"הבנק הפדרלי צריך להיות אגרסיבי יותר בהורדת הריבית"

סטיבן בליץ, הכלכלן היחיד בסקר "וול סטריט ג'ורנל" שחזה את הורדת הריבית ביולי כבר בפברואר, אומר כי אינו צופה מיתון בקרוב, וסבור כי מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין היא הסכנה הגדולה ביותר לכלכלה הגלובלית ■ "כל עוד טראמפ הוא נשיא ארה"ב, לא נראה שהמכסים ייעלמו"

טלי גולדשטין

הבנק הפדרלי אותת בסוף ינואר כי יעצור את העלאות הריבית. ואולם בסקר של "וול סטריט ג'ורנל" שנערך בפברואר, היה סטיבן בליץ, הכלכלן הראשי בחברת המחקר TS לומבארד בניו יורק, הכלכלן היחיד מבין 62 כלכלנים שחזה כי הבנק הפדרלי לא רק יוריד את הריבית — אלא שיעשה זאת עוד השנה.

ב–19 ביוני הותיר הבנק הפדרלי את הריבית בארה"ב ללא שינוי בטווח של 2.25%–2.5%, ואותת על אפשרות של הורדת ריבית, אם כי רק בשנה הבאה (לאחר שהעלה את הריבית תשע פעמים מאז דצמבר 2015, בהן ארבע פעמים בשנה שעברה). בכירי הבנק הפדרלי לא צפו אז הורדות ריבית ב–2019, אך צפו הורדת ריבית אחת ב–2020, ואחת נוספת ב–2021. ואולם ב–31 ביולי הודיע ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי, על הורדת הריבית הראשונה מאז 2008 — מטווח של 2.25%–2.5% לטווח של 2%–2.25%. כעת, חלוקות הדעות לגבי הצעד הבא של הבנק בפגישתו הקרובה בספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker