ויאקום-CBS: אימפריית המדיה של סאמנר רדסטון מתאחדת מחדש לאחר 13 שנה

חברות CBS וויאקום הגיעו להסכם על מיזוג שייצור חברה בשווי של 30 מיליארד דולר, שתנסה להתמודד מול וולט דיסני ונטפליקס

לוגו רויטרס
רויטרס
שרי רדסטון
שרי רדסטון. הצליחה אחרי שלושה ניסיונותצילום: בלומברג
לוגו רויטרס
רויטרס

חברות CBS וויאקום הגיעו להסכם על מיזוג שיאחד מחדש את אימפריית הבידור של איל המדיה סאמנר רדסטון, 13 שנה לאחר שפוצלה. שמה של החברה החדשה יהיה ויאקום-CBS, זאת אף שבעלי מניות CBS יחזיקו ב-61% ממניותיה, ואילו בעלי מניות ויאקום רק ב-39%.

המיזוג ייצור חברה עם שווי שוק של כ-30 מיליארד דולר, שווי שעדיין קטן יחסית למתחרות כמו נטפליקס, הנסחרת לפי שווי של 136 מיליארד דולר, וולט דיסני, הבעלים של רשת ABC, הנסחרת בשווי של כ-245 מיליארד דולר, וקומקסט, שבבעלותה רשת NBC, ואשר נסחרת בשווי של 193 מיליארד דולר.

המיזוג יאחד תחת קורת גג אחת את רשת הטלוויזיה CBS, חדשות CBS ורשתות הכבלים של שואוטיים, יחד עם רשתות MTV, ניקלודיאון, קומדי סנטרל ואולפני הקולנוע פרמאונט. יחד, הם יחזיקו בבעלותם יותר מ-140 אלף פרקים של סדרות טלוויזיה ויותר מ-3,600 סרטים. ההכנסות השנתיות של החברה הממוזגת צפויות להסתכם ב-28 מיליארד דולר.

שתי החברות נמצאות בשליטת נשיונל אמיוזמנטס (National Amusements), חברת אחזקות שבבעלות המיליארדר סאמנר רדסטון ובתו, שרי. "אבי אמר פעם כי 'התוכן הוא המלך', ודבריו מעולם לא היו נכונים יותר מאשר היום", אמרה שרי רדסטון בהודעה שפירסמה.

סאמנר רדסטון, בעל השליטה בתאגיד "ויאקום" ורשת CBS. גם סיפורו היווה השראה
סאמנר רדסטון, בעל השליטה בתאגיד "ויאקום" ורשת CBS. גם סיפורו היווה השראהצילום: Matt Sayles/אי־פי

המיזוג מהווה ניצחון עבור שרי רדסטון, נשיאת נשיונל אמיוזמנטס, לאחר שמאז 2016 ניסתה שלוש פעמים לקדם מיזוג. משא ומתן קודם על מיזוג נכשל בעקבות מחלוקות בין מנהלי החברות על מינויים לתפקידים בחברה הממוזגת ולגבי הערכת השווי היחסיות של החברות. האיחוד מחדש של שתי החברות הגיע על רקע תחרות גוברת במגזר המדיה שבו שולטות וולט דיסני ונטפליקס , מגמה שבעקבותיה החליטה רדסטון לקדם את המיזוג.

מנכ"ל ויאקום, בוב בקיש, ישמש נשיא ומנכ"ל החברה הממוזגת. המנכ"ל הזמני של CBS, ג'ו איאניילו, ימונה ליו"ר ומנכ"ל CBS, אשר לא תכלול את רשתות הכבלים שואוטיים ואת הוצאת הספרים סיימון אנד שוסטר. החברות העריכו כי הן צפויות לחסוך 500 מיליון דולר בעלויות מדי שנה בעקבות המיזוג.

הדירקטוריון של החברה הממוזגת יכלול 13 חברים. שישה יהיו נציגים של CBS, ארבעה של ויאקום, ובנוסף להם יהיו חברים בדירקטוריון גם בקיש, ושני נציגים של נשיונל אמיוזמנטס. שרי רדסטון תמונה ליו"ר.

בעלי מניות ויאקום יקבלו 0.59625 מניות CBS עבור כל מניה שברשותם, פרמיה קלה על מחיר הסגירה של מניית ויאקום ביום שני. מניית ויאקום עולה היום (ג') ב-1.5% במסחר בוול סטריט. מניית CBS מטפסת ב-1.2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ