כסף כבר לא קונה שתיקה: תם העידן שבו מיליארדרים יכולים להטריד מינית, להשפיל או לתקוף נשים

מייקל שטיינהרדט טען שהתלונות מתארות את "השטיק שלו"; פיליפ גרין טען שהוא "שמח מטבעו"; סטיב ווין נאלץ להתפטר; ורוברט קראפט נזכר להתנצל רק אחרי שבועות ארוכים ■ הדיווחים על ההטרדות המיניות של מיליארדרים מוכיחים שכסף כבר לא יכול לקנות שתיקה

ישראל פישר
ישראל פישר

הדיווחים כי כמה נשים התלוננו שהמיליארדר היהודי מייקל שטיינהרדט הטריד אותן מינית פורסמו בהרחבה בישראל בסוף השבוע. שטיינהרדט הוא מייסד פרויקט תגלית ונחשב לתורם בולט למוסדות יהודיים בישראל ובעולם. הוא מכחיש את הדברים, אבל התלונות נגדו מצטרפות לתלונות נגד מיליארדרים רבים שחשבו שכסף יכול לקנות הכל.

גל התלונות על אנשי עסקים בכירים החל בעיקר אחרי פרסום תלונות על התנהלותו הפוגענית של מפיק הקולנוע ההוליוודי הארווי ויינשטיין, שלאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום על אונס ומעשים מגונים. מאז פורסמו תלונות הטרדות ותקיפות מיניות נגד אנשי עסקים רבים כמו איל הנדל"ן המסחרי אלפרד טאובמן, הבעלים של מותג המים לקרואה ניק קפורלה, וכן סטיב ווין, פיליפ גרין ורוברט קראפט. כמה מהם הביעו צער על התנהגותם אף כי באיחור ניכר, וכמה טענו שלא התכווונו לפגוע. היו בהם שנפגעו מבחינה כלכלית בשל התנהלותם. המשותף לכל המקרים הוא שתם העידן שבו הכסף מאפשר לאנשים להתנהל בצורה מבזה כלפי אנשים אחרים ללא השלכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker