מומחי אבטחה: מתקפת ההאקרים נגד קרן המטבע נועדה להשיג מידע פנימי רגיש

להערכת מומחים, ההתקפה הממוקדת נעשתה על ידי מדינה המעוניינת לקבל מידע שאינו נגיש לציבור

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו רויטרס
רויטרס

מתקפת סייבר נגד קרן המטבע הבינלאומית (IMF) נועדה לגנוב מידע פנים רגיש, אמר מומחה אבטחת מערכות מידע ביום ראשון. הבולשת הפדרלית (FBI) מסייעת , האחרונה בסדרת התקפות סייבר כנגד מוסדות וחברות מרכזיים בעולם.

"ההתקפה כנגד ה-IMF נועדה בבירור לחדור לקרן המטבע במטרה לגשת למידע פנימי רגיש", אמר מומחה אבטחת הסייבר מוהן קו, מנהל חברת דיטקס סיסטמס הבריטית. עם זאת, מומחים מעריכים כי יהיה קשה להתחקות אחר מקור ההתקפה.

מזכר פנימי מה-8 ביוני מסמנכ"ל המידע ג'ונתן פאלמר דיווח לעובדי קרן המטבע כי נתגלו העברות קבצים חשודות, וכי חקירה העלתה כי מחשב בקרן נחשף ושימש לגיש לכמה ממערכות הקרן. "בנקודה זו, אין לנו כל סיבה להאמין כי מידע אישי זה נועד למטרות הונאה", נאמר במזכר. "ניו יורק טיימס" דיווח כי לטענת מומחים, הנהלת הקרן קיבלה דיווח על המתקפה ביום רביעי, אף שמתקפה זו נמשכה מספר חודשים.

ג'ף מוס, פורץ מחשבים שהינו חבר בועדה המייעצת של המשרד לבטחון פנים בארה"ב, אמר כי להערכתו ההתקפה התבצעה על ידי מדינה המעוניינת לגנוב מידע רגיש אודות אסטרטגיות של קרן המטבע, או לגרום מבוכה לארגון על מנת לפגוע במעמדו. לדבריו, התקפה שכזו עשויה לעודד התקפות על מוסדות גדולים נוספים. "אם לא יתפסו אותם, התקרית עשויה לעודד גם אחרים לנסות מתקפות משלהם", אמר מוס.

טום קלרמן, מומחה אבטחת סייבר שעבר בעבר בקרן המטבע ובבנק העולמי, אמר כי הפורצים ניסו להתקין תוכנה שתעניק למדינה מסויימת נוכחות פנימית דיגיטלית ברשת של קרן המטבע. תוכנה שכזו עשויה להניב נתונים כלכליים שלא פורסמו ברבים. "מדובר במתקפה ממוקדת", אמר קלרמן, כיוון שקוד התוכנה ששימש בתקרית פותח במיוחד עבור ההתקפה על המוסד.

קלרמן אמר כי שלל המתקפות על ארגונים בינלאומיים באחרונה מדאיג כיוון שמדובר בהתקפות ממוקדות, מאורגנות ומבוצעות היטב - ולא התקפות אופורטוניסטיות. "מה שהכי מפחיד הוא שהתקפות מסוג זה יכולות בקלות להיות מופנות כלי מוסדות תשתיתיים, כמו חברות חשמל או מים, בהם הפגיעה יכולה להיות חמורה ומיידית, בעלת השלכות קטלניות אפשריות על אזרחים מן השורה".

קרן המטבע מתווספת לשורה של חברות שנפגעו על ידי מתקפות האקרים. לוקהיד מרטין, הספקית הגדולה ביותר של ציוד לפנטגון במונחי מכירות, וספקית טכנולוגיות המידע הגדולה ביותר לממשל האמריקאי, חשפה לפני שבועיים כי הצליחה למנוע התקפת סייבר משמעותית. חברות גדולות אחרות שנפגעו באחרונה על ידי האקרים הן גוגל, סוני וסיטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker