ועדת התחרותיות של אובמה: להקל על כניסה לארה"ב לתיירים על מנת לעודד את הכלכלה

קבוצת היועצים העסקית של אובמה העלתה אפשרויות להגדלת התעסוקה ללא צורך בחקיקה חדשה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

על ארה"ב לייעל את הליך מתן אישורי הבנייה ולהקל על תיירים לבקר בארה"ב, על מנת לעודד את גיוס העובדים ואת הכלכלה האמריקאית, אמר ג'פרי אימלט, מנכ"ל ג'נרל אלקטריק (GE) וראש ועדת התחרותיות של נשיא ארה"ב ברק אובמה. אימלט אמר כי "דו"ח ההתקדמות" של הועדה מציין מספר דרכים להגדיל את גיוס העובדים בתחומי הייצור, הבנייה, הבריאות והתיירות.

אובמה ייפגש עם הוועדה בעת נסיעה לקרוליינה הצפונית ביום שני. ההצעות להגדיל את גיוסי העובדים כוללות צמצום הביורוקרטיה על מנת לאפשר לפרוייקטים תשתיתיים להתקדם מהר יותר, הגדלת הכשרות עובדי הייצור באמצעות יוזמות משותפות של המגזר הפרטי והמכללות הקהילתיות ושיפור הליכי מתן אשרות הכניסה (ויזה) לארה"ב, על מנת להגדיל את נתח שוק התיירות של ארה"ב.

אימלט ציין כי גם ייעול האנרגיה של בניינים מסחריים ברחבי ארה"ב הוא מהלך שיצור יותר משרות. אימלט פירסם את הדברים במאמר דעה שנכתב במשותף עם מנכ"ל אמריקן אקספרס, קנת שנו, והופץ על ידי הבית הלבן ביום ראשון, לקראת פרסומו ב"וול סטריט ג'ורנל" ביום שני.

"מטרתנו במערך המלצות ראשון זה הייתה זיהוי תחומים בהם המגזר הפרטי והממשל יכולים להאיץ את יצירת המשרות באופן מיידי, ללא צורך בחקיקה בקונגרס או בפעולות שייקח זמן רב להחיל וליישם", כתבו השניים. "ב-90 הימים הקרובים, נפנה להתמודדות עם הפעולות הדרושות להשפעה משמעותית וארוכת טווח יותר", כתבו.

בתקופה בה הרפובליקאים בקונגרס, השולטים בבית המחוקקים, נחושים לבצע קיצוצים נרחבים בהוצאות הממשל, הסבירות להקצאת תקציבים ליצירת משרות חדשות קלושה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker