למה איילת שקד באמת מתנגדת למבול החוקים?

נכון, יש גם חוקים גרועים, אבל חלק מהחוקים החדשים מוכיחים שהבעיה היא לא בהם, אלא במציאות העקומה ■ אז מה באמת הסיבה להתנגדות של שרת המשפטים לחוקים האלה?

תומר אביטל
תומר אביטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר אביטל
תומר אביטל

שרת המשפטים איילת שקד הסתייגה לאחרונה ממבול החוקים הפרטיים שמגישים הח"כים. לדבריה, הם מבקשים להגביל את החירויות של אזרחי ישראל.

אז בדקנו את החוקים עצמם. החוק הטרי ביותר שהוגש, למשל, מאפשר לעובד שסבו או סבתו נפטרו להשתתף בהלוויה שלהם - כי מסתבר שמעסיקים של עובדי קבלן לפעמים חושבים שמדובר בפינוק מיותר.

החוק השני מנסח תנאי זכאות למעמד נכה צה"ל. הוא מבוסס על מסקנות ועדה שהממשלה מינתה והגיעה להחלטה שהוסכמה על ידי כל הצדדים ב-2013 - אבל פשוט שכחה ליישם אותן. להלן - חוק.

זה שאחריו מבקש למנוע מגורמים מדיניים להשתמש בחסינות כדי לסחור בנשים - כי הלקונה בחוק שהממשלה חוקקה מאפשרת את זה. והרשימה ממשיכה. אתם מוזמנים לבדוק את ההצעות בעצמכם.

לעומת זאת, שקד כן קידמה לאחרונה חוק מאחורי גבו של הח"כ שהגיש אותו. למה החוק הזה כן עבר בשעה שהשרה הפילה חוקים להגברת ההגנה על חושפי שחיתויות, להפרדת תפקיד מנהל עבודה באתר בנייה מהממונה על הבטיחות, לעיגון כללי אתיקה לשרים, לאפשר הצבעה בבית אבות, להקשות על פעילות מסחרית בבתי חולים ועוד?

לכל הסרטונים של תומר אביטל בשיתוף דהמרקר באתר מאה ימים של שקיפות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?