"צה"ל ישלם 100 אלף ש' לחרדי נשוי שיתגייס - מחיר סביר להשתלבות בשוק העבודה"

שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש, בראיון ל-TheMarker TV וערוץ הכנסת: "זה עדיין מחיר סביר לשלם בשביל שבחור חרדי יתחיל לשלם מסים" ■ ח"כ אלעזר שטרן: לעודד חרדים להתגייס בגיל צעיר ■ ח"כ יעקב מרגי: "חוק השוויון בנטל - התרמית הגדולה של יאיר לפיד והחרדים מהפלג הקיצוני"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"צה"ל ישלם לחרדי נשוי שיתגייס תשלומי משפחה של 5,000 שקל בחודש, כלומר 100 אלף שקל לכל השירות הצבאי. זה כואב, אבל זה עדיין מחיר סביר לשלם בשביל שבחור חרדי ישתלב בשוק העבודה ויתחיל לשלם מסים. עם זאת אני מקווה שיהיו יותר רווקים חרדים שיתגייסו", כך אומר שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש, ל- TheMarker TVוערוץ הכנסת.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

אילן גם מציע להעלות את שכרם של חיילי החובה ועל כך אומר שטרן כי הגיש בשבוע שעבר הצעת חוק לוועדת שרים לחקיקה להעלאת שכרם של חיילי החובה - שנדחתה בכמה שבועות. "יש חשיבות בהוצאת החרדים לשוק העבודה אם אין ברירה על חשבון דחיית השילוב בצבא. לא ייתכן שחלק מהתקציב שיחסך או יתווסף לתוצר הלאומי הגולמי לא יעבור לטובת העוול הקיים של שיפוי לחיילי החובה".

ח"כ אלעזר שטרן (התנועה), לשעבר ראש אכ"א, מציע לעודד חרדים להתגייס בגיל צעיר לצה"ל ומצדד "במתן תמריץ למי שבא בגיל 20-18 כדי שיבואו ליחידות לוחמות, יתרמו הכי הרבה, ייצאו הכי מהר לחברה הישראלית, לשוק העבודה ומשם הם יעלו לנו הכי פחות. לצערי, אף פעם לא שמעתי ח"כים מיהדות התורה שאומרים לצעירים לכו לנח"ל החרדי. הם לא אומרים: 'לכו תהיו לוחמים'".

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), לשעבר שר הדתות, סבור כי "יש הרבה 'מס שפתיים' בדיבורים על שילוב החרדים בצה"ל. השאלה אם אתה מאמין בתהליך. אני חושב שגם חלק מהח"כים ובהם מיש עתיד, ששותפים לחקיקת החוק לשוויון בנטל, לא מאמינים בהצלחת התהליך. אני רוצה להיות מאוזן. החוק הוא התרמית הגדולה של יאיר לפיד והחרדים מהפלג הקיצוני. בסך הכל זה לא שוויון בנטל וכולנו יודעים שהמדינה לא תצליח לגייס את מי שלא רוצה. היא רוצה לגייס בליבה של החברה החרדית את אלה שכבר נמצאים בתהליך השתלבות צבא. יש הרבה מס שפתיים. אני מאמין לשטרן שרוצה לגייס את החרדים לצבא - אבל הוא יודע שלא כל אלה מעוניינים בשילובם של החרדים בחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"