הסוללה של הסמארטפון מתרוקנת? בניו יורק כבר דאגו לכם

בעיר הקימו מערך של תחנות הטענה באנרגיה סולארית למכשירים ניידים, הפזורות ברחבי העיר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו רויטרס
רויטרס

תושבי ניו יורק שמוכרחים להטעין את המכשיר הנייד שלהם, יכולים מעתה לעשות זאת במקומות ציבוריים ברחבי העיר, בהם הותקנו תחנות טעינה סלואריות המציעות הטענה חינם למכשירים ניידים. מלבד הנוחות היומיומית, תחנות ההטענה יכולות למלא תפקיד חיוני בזמנים של הפסקות חשמל כלליות הנגרמות מהוריקנים כמו סנדי, שפגעה בעיר בשנה שעברה.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

כתבות נוספות ב-TheMarker

יותר צפוף מהכלא: כך ילמדו הילדים שלכם

דירה במגדל ליד הים בנתניה נמכרה ב-8.58 מיליון שקל

ניו יורק היא עיר ידידותית לסלולר ממילא, אבל כעת היא תהפוך נוחה עוד יותר – באמצעות תחנות הטענה סולאריות בחינם במקומות ציבוריים. תכנית הפיילוט נקראת "סטריט צ'ארג' (Street Charge) – מערכת של 25 תחנות ניידות שיטענו מכשירים אלקטרוניים במהירות גבוהה כמו כל שקע חשמלי. מעצבי התחנות, מארק פרונל ומרקו פרי מברוקלין, בחנו מספר גירסאות לפני שבנו את האבטיפוס הסופי.

בשעת הטענה הפאנלים יכולים לייצר אנרגיה של 45 וואט, ומטעינים כל הזמן סוללה מרכזית המאוחסנת בתוך התחנה – אפילו כשאין שמש בחוץ. הסוללות לא מתרוקנות לעולם, עובדה שפרי טוען כי תספק דחיפה גדולה לאמינות של אנרגיה סולארית. "אני חושב שהאפקט הסביבתי הגדול ביותר שמתקבל הוא הגברת המודעות. ברור שאנחנו חוסכים אנרגיה אבל זה כל כך נוח שאנשים מתחברים לזה וזאת אנרגיה סולארית... תמיד מי שפעל במודעות לסביבה היה צריך להתפשר ולעשות הקרבות בשביל זה. כאן זה כל כך נוח שאתה לא צריך אפילו לחשוב על זה כאל הקרבה ובמהלך הזמן אתה יודע שהפשרות האלה ייעלמו".

אנרגיה סולארית הוכחה כמשאב יעיל עבור ניו יורקרים בזמני משבר – האחרון שבהם בהוריקן סנדי. AT&Tהקימה תחנות טעינה כדי לעזור לקורבנות אז והיום, וגם מממנת את סטריט-צ'ארג', בתקווה לרתום את היכולת הסולארית גם בזמנים טובים.

כששלב הפיילוט של התכנית יסתיים בספטמבר, כל המעורבים בה מצפים מהעירייה להתקין עוד תחנות ולעזור לניו יורק לתרום את חלקה בהצעדת הטעינה הסולארית לעבר העתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"