"הסיכוי שחוק שכר הבכירים יצמצם את פערי השכר בישראל - נמוך"

הבעיה העיקרית בחוק החדש נובעת מכך שהוא אינו קובע תקרת שכר, אומרת רו"ח קרן קיבוביץ' מחברת הייעוץ BDO ■ סקר של החברה מצא כי משכורות הבכירים אמנם ירדו ב-23% ב-2011 - אך הירידה היתה טכנית בעיקרה, והקשר בין גובה השכר לרמות הביצוע נותר רופף

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים

שכר הבכירים בישראל מעורר לא מעט ביקורת בכל פעם שהוא עולה לכותרות: כשמיליון עובדים במשק משתכרים שכר מינימום של 4,300 שקל בחודש ואף פחות מכך, קשה להישאר אדישים לנוכח עלות שכר של 5 או 10 מיליון שקל בשנה.

סקר חדש של חברת הייעוץ BDO בדק את שכרם של חמשת מקבלי השכר הגבוה בחברות תל אביב 100. הסקר מצא כי עלות השכר השנתית הממוצעת של בכיר בכלל ענפי הפעילות, שהיתה 4.3 מיליון שקל ב-2010, ירדה ב-2011 לכ-3.5 מיליון שקל בלבד - ירידה של 23%.

בחלוקה לתפקידים, נמצא כי שכרו של מנכ"ל ירד מ-6.2 מיליון שקל ב-2010 לכ-5 מיליון שקל ב-2011; יו"ר דירקטוריון הרוויח ב-2010 בממוצע כ-6 מיליון שקל, וב-2011 4.3 מיליון שקל; וגם בקרב סמנכ"לי הכספים נרשמה ירידה, מ-2 מיליון שקל בממוצע ל-1.8 מיליון בלבד.

מבט על מרכיבי השכר מגלה שהירידה בסכומים כמעט טכנית. השכר החודשי, שמופיע בתלוש המשכורת או משולם כנגד חשבונית חודשית כדמי ייעוץ, לא רק שלא ירד - אלא אף עלה באופן מתון (596 אלף שקל בחודש בממוצע, לעומת 591 אלף ב-2010). מה שהשפיע על השכר היו המרכיבים המשתנים, למשל, רמת הבונוס שנחתכה ב-30%, או התגמול במניות - שהיה כמחצית מהתגמול ב-2010.

קרן קיבוביץ'

השינוי נובע, אם כן, מפעילות השוק הסטנדרטית ולא משינוי מדיניות. כשגובה הבונוס אינו מובטח מראש (כמו בבנקים רבים למשל) אלא תלוי ביצוע - הוא יורד, וגם לתנודת המניות יש השפעה. כך נוצר מצב שהשוק עושה את העבודה ומקטין את פערי השכר בישראל.

עם זאת, מהסקר עולה תופעה מדאיגה אחרת: בעוד שהמדדים השונים ירדו ב-2011 באופן דרמטי, שכר הבכירים ירד בצורה מתונה הרבה יותר. כך למשל, בתחום הנדל"ן והבינוי המדד ירד ב-24% בשנה הקודמת, אך שכר הבכירים בענף ירד ב2% בלבד. מדדי הביטוח והבנקים ירדו ב-35%, אך שכר הבכירים בענף ירד ב-18% בלבד. יוצא דופן הוא תחום התעשייה, שבו נרשמה ירידה של 13% במדד ובשכר הבכירים.

לדברי מנהלת מחלקת תגמול ב-BDO ומי שערכה את הסקר, רו"ח קרן קיבוביץ', ניתן היה לצפות לקשר חזק הרבה יותר בין רמות הביצוע לשכר הבכירים. "כרגע ברור כי ברוב החברות הציבוריות בישראל הקשר הזה רופף", אומרת קיבוביץ'. "בכירים ממשיכים להרוויח סכומים גדולים, בין אם במרכיב הקבוע או דרך הבונוס, גם כאשר ביצועי החברות שבראשן הם עומדים מרשימים הרבה פחות".

הצד החיובי: החוק יסדיר את המדיניות בחברות

השינוי בשכר הממוצע לבכיר

הסקר בוצע על ידי BDO כחלק מעבודת הייעוץ השוטפת למערכי תגמול גדולים, אך גם כהכנה לקראת מימושו של חוק שכר בכירים שאושר בכנסת באחרונה. החוק, שמטרתו המוצהרת היא צמצום פערי השכר במשק, קובע כי בכל חברה ציבורית תוקם ועדת תגמול עצמאית שתקבע את שכר הבכירים, על פי מדיניות תגמול ברורה הקושרת בין מצב השוק, אסטרטגיית החברה, ביצועים עודפים של הבכיר ורמת השכר. הוועדה תעביר את החלטותיה לאסיפה הכללית של בעלי המניות, שם יוכל גם המיעוט להתנגד להחלטה אם השכר נראה מופרך.

אל מול היתרונות שביצירת מדיניות תגמול אמיתית ולא אינטואיטיבית, כפי שקיימת כיום בלא מעט ארגונים, לחוק יש גם כמה חולשות.

"החוק מתיר החרגה של שכר, כדי לאפשר גמישות ניהולית לדירקטוריון המעוניין לשכור את שירותיו של מנהל יקר", אומרת קיבוביץ'. "במקביל, הדירקטוריון, שמקבל את דעת האסיפה הכללית, יכול גם לעקוף אותה".

יש סיכוי שהחוק יצליח למלא את מטרתו - צמצום פערי השכר בישראל?

שווים מיליונים

"הסיכוי שהחוק יצמצם את פערי השכר נמוך, מכיוון שהוא לא קובע תקרה מסוימת לשכר - כמו, למשל, על פי הצעתם של חה"כ שלי יחימוביץ' וחיים כץ, לא לאפשר תשלום שכר הגבוה פי 50 מהשכר הנמוך ביותר המשולם בחברה - אלא מתווה את הדרך להגיע אליו.

"הצד החיובי הוא שהחוק יסדיר את המדיניות. כיום, יותר ויותר מנהלים מסתכלים על טבלאות שכר של קולגות ואומרים 'אני רוצה את זה וקצת יותר'. ועדת התגמול תיאלץ לקבוע פרמטרים אסטרטגיים בנושא תגמול בכירים. המדיניות עשויה, למשל, לדרוש הוכחת ביצועים יוצאי דופן. אם ביצועי החברה עלו ב-5% אך השוק או המתחרות עלו ב-10%, האם למנכ"ל באמת מגיע בונוס שמן? מצד שני, קיים חשש שהאפשרות להחרגה תנוצל כדי להעלות שכר גם בניגוד לדעתם של גורמים אחרים בחברה. החוק יאפשר התנגדות, אבל הדירקטוריון יהיה זה שמחליט".

אז מי שירוויח מהחוק הם האנשים שייבחרו לוועדות שיוקמו עכשיו, וגם חברות ייעוץ שיעזרו לחברות לקבוע מדיניות?

"מי שירוויח תהיינה בעיקר החברות שיעשו אחת ולתמיד סדר בנושא התגמול, שהיה בדרך כלל פרוץ עד היום. האם משהו ישתנה במדדי העבודה והאי שוויון? אני בספק".

השכר עלה, הבונוס ירד

talihs@themarker.com

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים