השער היציג של הדולר נקבע בירידה מזערית לעומת היציג ביום רביעי על 4.431 ש'; היורו נחלש ב-0.5% ל-5.025 ש'

אקסלנס: רמת התמיכה הקרובה לדולר שוכנת ב-4.42 שקלים ואחריה ישנה תמיכה חזקה ברמת ה-4.40 שקלים; בנק לאומי: לא מומלץ להגדיל הרכיב המט"חי בתיק ההשקעות

גולן פרידנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולן פרידנפלד

המסחר בשוק המט"ח התאפיין היום ביציבות לאחר שאתמול לא התנהל מסחר בשל צום ט' באב. שערו היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.04% לעומת היציג שנקבע ביום רביעי על רמה של 4.431 שקלים. היורו נחלש בשיעור של 0.49% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.025 שקלים.

בבית ההשקעות אקסלנס צינו היום כי המסחר בשוק המט"ח צפוי להמשיך להיות תנודתי. רמת התמיכה הראשונה, אומרים באקסלנס, נמצאת סביב אזור ה-4.42 שקלים, ואילו רמת התמיכה השנייה שוכנת ב-4.40 שקלים. מנגד, רמת ההתנגדות המשמעותית הבאה שוכנת ב-4.45 שקלים.

בבנק לאומי סבורים גם כן כי המסחר בשוק המט"ח צפוי להיות תנודתי, ומציינים כי לנוכח הירידה בפער התשואות בין ישראל לבין ארה"ב ובעקבות הירידה במחזורים, צפוי מסחר תנודתי במט"ח בשבוע הקרוב וייתכן פיחות זוחל בשקל בהיקף לא משמעותי.יחד עם זאת, בלאומי סבורים כי אין כעת כדאיות בהגדלת הרכיב המט"חי בתיק ההשקעות.

כלכלני לאומי מציינים כי מאז השפל שרשם הדולר בתחילת חודש יולי נרשמה התחזקות של כ-3.5% בדולר. הדבר מלמד, לדבריהם, על סיום מהלך הייסוף בשקל שהחל באמצע פברואר השנה, ואינו מפתיע לנוכח הרמה הנמוכה יחסית בה נסחר הדולר ערב התיקון, שהיוותה רמת שפל מאז דצמבר 2001.

להערכת כלכלני לאומי, בין הסיבות העיקריות להפסקת התחזקות השקל ניתן למנות את התכווצות פער התשואות בין ישראל לארה"ב, שמקטינה את אטרקטיוויות הזרמת כספים לישראל. הכלכלנים סבורים כי בעוד שפער הריביות בין ישראל לארה"ב עומד כיום על 6%, הרי שפער התשואות ירד באופן מהיר לאחרונה בשל ירידת התשואות של אג"ח בישראל לרמה של כ-8.5% (בשחרים הארוכים) ועליית התשואות של אג"ח ממשלתיות בארה"ב לטווח בינוני לרמה של מעל 4%.

אירוע שעשוי להשפיע על המסחר במט"ח בשבועות הקרובים הוא פקיעת סדרה מספר 6540 של אג"ח מסוג גלבוע (אג"ח צמודות דולר בעלות ריבית משתנה) בהיקף של כ-4.5 מיליארד שקל, באמצע ספטמבר הקרוב. הפקיעה עשויה לגרום לביקוש למט"ח בשוק, ובהתאם - ללחץ מסוים לפיחות בשקל, אם כי במידה שייווצרו לחצים משמעותיים צפויות הנפקות אג"ח קונצרניות צמודות דולר שירגיעו אותם ללא השפעה מהותית על שוק המט"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח