הדולר מגיב באדישות לבחירת שרון: מטפס לרמות של 4.133 שקלים

מדובר בעלייה של חצי אגורה מרמות הפתיחה, אולם הדולר עדיין נסחר במחיר נמוך משערו היציג שנקבע ביום שני; מחזורי הפעילות הבוקר אפסיים

שלומי גולובינסקי
שלומי גולובינסקי

הדולר מגיב באדישות לנצחונו הסוחף של אריאל שרון בבחירות לראשות הממשלה אמש. עם חידוש המסחר הבוקר, מטפס הדולר בחצי אגורה לרמה של 4.133 שקלים, ונסחר עדיין מתחת לרמת השער היציג שנקבעה ביום שני - 4.136 שקלים. שערו של סל המטבעות נחלש בשעה זו ב-0.47% והוא נסחר כעת ברמה של 4.258 שקלים.

הסיבה לכך היא כמובן העובדה שבחירתו הצפויה של שרון כבר היתה מגולמת בשערו הנוכחי של הדולר. חדרי העסקות של הבנקים מדווחים כי מחזורי הפעילות הבוקר אפסיים, ובניגוד לחלק מההערכות המוקדמות, הציבור לא ממהר להצטייד במט"ח לאור תוצאות הבחירות.

אתמול בערב פעלו מספר חדרי עסקות בבנקים במתכונת מצומצמת במטרה לאפשר למשקיעים להגיב בזמן אמת על תוצאות הבחירות. עם זאת, גם אתמול בערב היו המשקיעים אדישים לתוצאות הבחירות, נתון שבא לידי ביטוי במספר קטן של עסקות.

כעת, מצפים הסוחרים בשוק המט"ח לראות איזו ממשלה יקים אריאל שרון - ממשלת אחדות לאומית או ממשלת ימין צרה. רפי כהן, מנהל חדר המסחר במט"ח במוריץ טוכלר, אומר כי המשקיעים מגלים חוסן ועוצמה לתוצאות הבחירות, שכמובן היו כבר די מגולמות בשער הדולר.

כהן מעריך כי הדולר צפוי להתחזק בעתיד כתוצאה מנתונים כלכליים גרידא, ולא מאירועים פוליטיים מקומיים. כהן אומר כי גם בחדר העסקות של מוריץ טוכלר נעשו אתמול בערב מספר קטן של עסקות שקל-מט"ח, ומספר רב יותר של עסקות מט"ח-מט"ח לאורך כל שעות היום.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן