עידו סולומון

כשלושה שבועות לאחר שמחאת הקוטג' יצאה לדרך, כולנו יודעים את מחירו של גביע. אך האם הרעש התקשורתי גם שינה את הרגלי הצריכה שלנו? ביקרנו בשוק הכרמל, בסניף שופרסל שלי ברחוב בן יהודה בתל אביב ובסניף רשת בר כל החרדית בבני ברק.  הרושם הוא שהמכנה השותף לכל הקונים הוא "זעקת הקוטג'". "הפסקנו עם הקוטג ,זה פשוט לא מוצדק", אמרה לנו אישה בשוק הכרמל וחברתה מיהרה להסכים איתה. "אפשר להסתדר בלי".

"אני קונה פחות מוצרי חלב", הצהיר גם לקוח של שופרסל ואחרים, מעדיפים ממילא לקנות בשוק, כי שם לטענתם, זול יותר. אך כפי שגלינו, זה לא תמיד המצב. השוונו מחירם של חמישה מוצרי יסוד. גביע הקוטג' המושמץ, שהפך לסמל המאבק עדיין מככב על המדפים. עד לפני יומיים בשופרסל שלי לא מצאו לנכון להציע את הקוטג' במצע והוא נמכר תמורת כ-7 שקלים. בשוק מצאנו את הגבינה בשקל אחד פחות. ואילו בבר כל בני ברק נענו לרחשי הציבור והורידו את מחיר הקוטג' דרמטית ל-4.5 שקלים. קרטון חלב 3% של תנובה נמכר בשופרסל שלי תמורת 6.22 בשוק מחירו האמיר ל-8.5 שקלים ובבני ברק תמצאו את אותו קרטון חלב ב-5 שקלים בלבד.

גם את הביצים הזולות ביותר מצאנו בבני ברק - 12 שקלים ל-12 ביצים. מחיר דומה של 12.15 אג' מצאנו בשופרסל שלי ואילו בשוק קרטון של 12 ביצים יעלה 14 שקלים
הפרשים גדולים מצאנו במחיר הפסטה. בשופרסל דיל תשלמו על חבילת פסטה כ-10 שקלים. בשוק ובבני ברק תשלמו 6 שקלים בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker