ברקליס קפיטל מעדכנים התחזית: הדולר יגיע לרמה של 1.35 דולר ליורו בחצי שנה הקרובה

המשבר המחריף ביוון והיחלשות כוחו של אובמה בקונגרס יעודדו את התחזקות הדולר

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בתחילת 2010 נסחר הדולר ברמה של 1.43 דולר ליורו. הערכנו אז שהוא צפוי להתחזק ב-5% במהלך 2010 אך מתברר שהיינו שמרנים מדי. בתום 2009 הערכנו שהדולר יגיע לרמה של 1.40 דולר ליורו בתוך חצי שנה (כלומר יתחזק ב-2.5%), אולם כבר כיום הדולר נסחר ברמה של 1.38 דולר ליורו. בהתאם, אנו משדרגים את התחזית לדולר ומעריכים שהוא ייסחר בתוך 6-3 חודשים ברמה של 1.35 דולר ליורו", כך כותב אנליסט המט"ח של ברקליס קפיטל, דיוויד וו. עם זאת, וו עדיין מעריך כי בעוד 12 חודשים, ייסחר הדולר שוב ברמה של 1.45 דולר ליורו.

התחזית המקורית של ברקליס התבססה על שני גורמים: הפסקת תכנית רכישת הנכסים שמפעילה ממשלת ארה"ב וכן שיפור במצבה התקציבי של ארה"ב לעומת אירופה ויפן. מאז, התחזק הדולר בקצב מהיר יותר מהצפוי, בין היתר מאחר וסיפור מצבה הכלכלי של יוון הפך לרציני יותר לעומת ההערכות מלפני חודשיים.

וו מונה כמה גורמים לתחזיתו: הראשון, הוא "אפקט סקוט בראון" על שם הסנטור ממדינת מסצ'וסטס שנבחר למלא את מקומו של טד קנדי המנוח. בכך הוא ביטל את הרוב המוחלט שהחזיקו הדמוקרטים בבית הנבחרים העליון ולמעשה החליש את נשיא ארה"ב ברק אובמה. וו רואה בכך סימן להתחזקות הדולר שכן בחירתו של בראון אמורה למנוע יצירת תכנית תמריצים נוספת ובכך להקל על הקופה הציבורית האמריקאית. הגורם השני הוא ציפייה להפסקת תכנית הרכישות של ממשלת ארה"ב בסוף הרבעון השני - מהלך ששקול להעלאת ריבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker