המוזסים טסים תשובה

מו"ל "ידיעות אחרונות" יצא לחופשה משפחתית במטוס הסילון של יצחק תשובה ■ בבזק לא נרגעו מפרשת הסוס הטרויאני - מצמידים מלווה לכל מבקר במשרדי החברה ■ ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, על ועדת המנכ"לים לענייני האנטנות הסלולריות: הרבה אפסים שדואגים לחברות הסלולר ■ יו"ר אור ירוק, אבי נאור, מונה לראשות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

מאת אסף בר-שי, עירית רוזנבלום, זוהר בלומנקרנץ וכתבי TheMarker

מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, יצא לטיול משפחתי בארצות הברית, עם שניים מילדיו ובת זוגו, דלית בר. בניו יורק פגשה המשפחה את איש העסקים יצחק תשובה, ומשם המריאה ללוס אנג'לס ולעיר המעניינת לאס וגאס. את הדרך הארוכה והקשה עשתה משפחת מוזס במטוס הסילון הפרטי של תשובה, וכך נחסכו מהמשפחה הדוחק של שדות התעופה בשיא עונת התיירות והבידוק הקפדני האורב שם לנוסעים בכלל ולישראלים בפרט.

לתשובה ומוזס קשר עסקי אמיץ: תשובה הוא בעל השליטה בחברת הכבלים מתב, ומוזס שותף עם אליעזר פישמן בחברת הכבלים ערוצי זהב. למתב וערוצי זהב יש שיתוף ניהולי ותפעולי במסגרת HOT המתאמת ומנהלת את פעילות חברות הכבלים.

מוזס כהרגלו מסרב לענות לטלפונים, וגם תשובה מאוד לא מעוניין לדבר על פגישות וטובות קטנטנות שהוא עושה לחברים טובים. מקורביו של תשובה אומרים שהמטוס בכלל לא שייך לתשובה ישירות, אלא לחברה בבעלותו והוא נחכר מדי פעם על ידי לקוחות שונים, ללא קשר לתשובה. מכל מקום, מבהירים המקורבים, תשובה לא טס עם מוזס במטוסו.


בזק סגרה את האורווה

מאז התפוצצה פרשת הסוס הטרויאני הוחמרו בבזק אמצעי הביטחון, ולא רק בגלל החשש מפריצה למחשבים. בחברה מספרים שבין המסמכים שנגנבו, על פי החשד, מבזק, התגלו מסמכים שלא הוצאו מהחברה באמצעות חדירה למחשביה, אלא כדפי נייר שעליהם רשומות מצגות ונתונים המשקפים את הפעילות השוטפת של בזק. החשש כי מישהו הוציא מסמכים מסווגים מבניין ההנהלה גרם לקצין הביטחון של בזק להדק את הפיקוח, וכעת זוכה כל אורח המגיע למשרדי החברה לליווי צמוד מרגע כניסתו עד יציאתו בשער.


נאור עובר מסלול

שר התחבורה, מאיר שטרית, מינה את אבי נאור, יו"ר עמותת אור ירוק, לראשות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. נאור, מנכ"ל אמדוקס לשעבר, עמד בראש עמותת "אור ירוק", אותה הקים ומימן בהשקעה מדהימה של כ-30 מיליון דולר. העמותה חרתה על דגלה הפחתה משמעותית במספר ההרוגים בתאונות ומתחה ביקורת נוקבת על מחדלי הממשלה במניעת תאונות דרכים.

בלחץ העמותה, מינה שטרית ועדה בראשות הכלכלן ד"ר יעקב שיינין, המליצה על תכנית רב שנתית למניעת תאונות. אחת ההמלצות הייתה העצמת כוחה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שתרכז את כל הפעילות הממשלתית בעניין מניעת תאונות הדרכים. נאור יחוייב לנתק קשר עם העמותה. אור ירוק תמשיך לפעול כרגיל, תחת ניהולו של המנכ"ל הנוכחי, חזי משיטה.


הירשזון סוגר עסקה

עסקה מפתה גרמה לשר התיירות, אברהם הירשזון, להטריח את עצמו ביום חם במיוחד לטקס חנוכת סניף באר שבעי של חברת השכרת הרכב באדג'ט. הירשזון התאמץ כל כך מכיוון שמוני בר, המנכ"ל והבעלים של באדג'ט ישראל, מייצג בישראל את תאגיד התיירות האירופי טואי (TUI). התאגיד שולט ביותר מ-50% מהתיירות באירופה וישראל מחזרת אחריו כבר זמן רב שיחזור ויביא תיירים לישראל. הירשזון הודיע באירוע כי בזכות מאמציהם המשותפים תנחת טיסה ראשונה של טואי בישראל כבר בנובמבר. באירוע השתתפו חוץ מהירשזון גם ראש העיר יעקב טרנר ויעקב איפרגן (הרנטגן), רב הסליבריטאים, שהתכבד בקביעת מזוזה.


רוכברגר נגד מיליון

ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, כובש לו מעמד כראש הרשות הפעיל יותר במאבק באנטנות הסלולריות. בישיבת ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת שהתקיימה אתמול, תקף רוכברגר את החלטת הממשלה להקים ועדת מנכ"לים שתדון בהקמת אנטנות סלולריות: "וועדת המנכ"לים מתאימה יותר להגדרה של 'ועדת המיליון', עם הרבה אפסים, שדואגים לחברות הסלולר במקום לדאוג לתושבים", התפייט רוכברגר.

דבריו עוררו סערה, הח"כים ביקשו שיתנצל על דבריו, אך רוכברגר הלוחם באנטנות סירב. רוכברגר דורש מהממשלה לקבל אחריות על תביעות פיצויים, שמגישים תושבים בגין הצבת אנטנות סלולאריות.


אופיר מנהל בינלאומי

מנכ"ל רשות שדות התעופה (רש"ת) גבי אופיר נבחר לתקופת כהונה שניה כחבר ההנהלה האירופאית של ארגון הגג של נמלי התעופה בעולם ה-ACI.

בהנהלת האזור האירופי של הארגון חברים כ-20 מנהלים מהדרג הבכיר ביותר באירופה, המייצגים כ-450 נמלי תעופה מ-45 מדינות. הכנס השנתי של ACI התקיים במינכן, גרמניה. בין חברי ההנהלה האירופאית מכהנים מנהלים בכירים מנמלי התעופה של פרנקפורט, מינכן, פריס ולונדון.ACI הינו ארגון התעופה העולמי המייצג נמלי תעופה ורשויות שדות תעופה וחברים בו 1,550 נמלי תעופה מ-450 מדינות. ישראל, המיוצגת על ידי רש"ת, מרכזת את עיקר פעילותה באזור האירופאי של הארגון.


עוברים

הכלכלן הראשי ברשות ההגבלים העסקיים, אבי וייס פורש ויוחלף על ידי כלכלנית הרשות, מרב בארי

ליאת מרום-ספטון מונתה לסמנכ"ל תפעול ושירות לקוחות בבזק זהב, עד לאחרונה ניהלה את חברת קרדיט גארד (CreditGuard)

קובי בן יאיר מונה למנהל התקשורת השיווקית של סאני אלקטרוניקה, שימש ב-3 השנים האחרונות כמנהל הפרסום בסלקום

אלברטו מרנפלד קודם לסמנכ"ל באורקל ישראל וינהל את האגף שמאחד את פעילות המכירות והיישום של פתרונות עסקיים

זיו רוזן מונה למנהל החטיבה החדשה לשיווק מכירות ותוכן בקבוצת טלכלל, עד עתה שימש כמנהל התוכן הקולי של אסקייפ בפלאפון

אדית בקסט מונתה למנהלת איכות בתחום NetWeaver ב-SAP Labs ישראל

אמיר רוזנטולר, סמנכ"ל אזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בחברת הסטארט-אפ אופטיר, ינהל את המשרד החדש של החברה בלונדון

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker