"המערכת יודעת שאנחנו לא דוברי אמת"

עדותו של אוהד - נציג שירות בדוכן מכירות של פרטנר בקניון בחיפה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר קנה
הדר קנה

"מגיע חייל לדוכן ומתעניין במעבר לחברה. יש לו כבר מכשיר די חדיש, אבל המוכר מזהה שהוא קצת קל דעת ומשכנע אותו להחליף מכשיר באמצעות סיסמאות כמו 'מבצע מיוחד לחיילים' - מבצע שלא היה ולא נברא - ונוקב במחיר מופרז על המכשיר החדש, כדי שיוכל להכניס לו גם טאבלט ואוזניות. וככה, חייל שרק רצה לעבור לאורנג', בעצם מחויב על שלושה מוצרים שאין לו בהם צורך, למשך 36 חודשים", כך מתאר אוהד (שם בדוי, הפרטים המלאים שמורים במערכת), עד לפני כחצי שנה נציג שירות בדוכן מכירות של פרטנר בקניון בחיפה, לTheMarker את "שיטת" המתנות שמחלקת חברת פרטנר. (האזינו לשיחה עם אוהד).

מדובר בשיטה הרווחת בקרב חברות הסלולר הגדולות ומשרד התקשורת טרם נדרש על מנת לטפל בה כיאות. את התעלול יגלו הלקוחות רק כשיקראו בפירוט את החשבונית שיקבלו בדואר. "הרי בזמן המכירה בדוכן", אומר אוהד, "אף אחד לא ממש קורא את החוזה, בטח לא לעומקו. אבל אם המוכרים מספיק מנוסים ומתוחכמים - גם בבית יהיה ללקוח קשה לגלות מה באמת כוללת העסקה".

איפה נמצא משרד התקשורת בכל הקלחת הזאת? "לקוח הטוען שהובטחה לו מתנה בחינם ובסוף מחייבים אותו - משמע יש טענה להטעיה, ודינה להתברר על ידי הרשות להגנת הצרכן", השיב לנו דובר המשרד, אך הוסיף: "עם זאת, משרד התקשורת קבע הוראות שבהחלט יכולות למנוע הטעיות, כמו חיוב חברות הסלולר לדף עיקרי התקשרות  והחתמת המנוי על ההסכם. יש לציין כי משרד התקשורת ביצע פעילות פיקוח בנושא, ואף הוטל עיצום כספי (370 אלף שקל על חברת פלאפון ב–2015; ה"ק)".

ובינתיים, עד שיחליטו הרשויות לנקוט צעדים משמעותיים יותר שימגרו את התופעה, השיטה כנראה תמשיך לעבוד כסדרה. כי כמו שהסביר לנו הנציג אוהד, הלחץ החזק מגיע מהשטח: "הנציגים לא רואים בעיניים, כי יש להם יעדים - ואם הם לא עומדים בהם הם מפוטרים. מנהלי האגף לוחצים על מנהלי האזור, שלוחצים על מנהלי השטח, שלוחצים על המוכרים להביא תוצאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker