הכירו את תחבושת העתיד שתרפא פציעות

עשויה מהידרוג'ל שנצמד לגוף, חיישנים והזרקת חומרים רפואיים לאזור הפצע, תחבושת העתיד שפותחה ב-MIT תוכל לחולל מהפכה בתחום

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תחבושת העתיד תהיה עשויה מג'ל נמתח שבמובנים רבים מחקה את התכונות של רקמת אנושית. הידרוג'ל היא רשת פולימר שמסוננת עם מים. אף שרק 5-10 אחוזים הם פולימר. היא חשובה משום שפולימר יוצר מעין פלטפורמה מיקרוסקופית שמעניקה תכונות מיוחדות שאינן נפוצות בהידרוג'ל סינתטי. הוא גמיש ביותר ויכול להיצמד בקלות למשטחים. והכי חשוב, הוא עוצב במיוחד כדי שיתאים לגוף האדם - בפנים ובחוץ.

ההתאמה של התחבושת יכולה להצמיח קטגוריה חדשה של מכשירים ביו-רפואיים. סונייה ז'או, פרופסור להנדסה מכנית מ-MIT, מסביר: "אנחנו מטמיעים גם מכשירים אלקטרוניים כמו חיישנים, כמו מכשירי הזרקת תרופות לתוך החומר החוץ תאי כדי להשיג את מה שאנחנו מכנים יישומים חכמים".

קרדיט: רויטרס

יישומים שיכולים להפוך תחבושת רגילה לכלי כדי לפקח באופן אקטיבי ולרפא פציעות באופן אוטומטי. ז'או משתמש בכוויות כדוגמא: "ברגע שהחיישן חש למשל בעלייה חריגה בטמפרטורת הגוף הוא ישלח פקודה. או אז מערכת הזרקת התרופות יכולה להעביר תרופה ספציפית למיקום ספציפי".

החוקרים מלטשים בימים אלה את התכונות ואת הפונקציונליות של ההידרוג'ל. הם מקווים שבקרוב, ריפוי כל דבר מחבורה ועד אולקוס יהיה פשוט כמו… לשים תחבושת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker