עולם הברוקרים של הטוטו נחשף מול המצלמות

הגוף שרשם רווחי שיא של 2.6 מיליארד שקל ב-2014 מתמודד עם תחרות בשוק ההימורים הן מבית והן מחוץ ■ יונה אהרון - סמנכ"ל מוצרים וניהול סיכונים מספר על השינויים האחרונים בתחום ומספק הצצה מאחורי הקלעים של מועצת ההימורים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

בעקבות פתיחת ליגת ווינר, ביקרנו בלב הפועם של הטוטו - חמ"ל האנליסטים. בדקנו את עולמם של קובעי היחסים במשחקי הספורט - הברוקרים של הטוטו.

האנשים שעוקבים 24 שעות ביממה אחרי המשחקים, קובעים את המשחקים שייכנסו לטופסי הטוטו ומעדכנים את היחסים בהתאם לפי כל שינוי או אירוע חריג - ממש כמו בבורסה ובמניות - הן עולות ויורדות, ובהתאם לכך המחירים משתנים, אם כוכב הקבוצה נפצע, אם המאמן מפוטר או הימור יוצא דופן שיכול להחשיד.

האנליסטים עצמם מתחלקים ביניהם לפי ענפי ספורט, כאשר כל אחד מומחה לתחום ספציפי - החל מהליגה האנגלית בכדורגל, NBA ופוטבול אמריקאי. בנוסף, אנליסטים עוקבים אחר דפוסי ההימורים של הישראלים – מתי אוהבים להמר בדקה האחרונה, האם באמת יש אפקט עדר לקבוצה מצליחה, וכמובן היכולת לזהות דפוסים חריגים שמעידים על הטיות משחקים.

בשנת 2014 הכנסות המועצה להסדר הימורים בספורט (הטוטו) צמחו ב-33% בהשוואה ל-2013 והסתכמו בשיא של 2.6 מיליארד שקל. מדובר באבן דרך משמעותית ביותר, בדרך להשגת יעד הכנסות של  כ-3 מיליארד שקל בשנת 2015, אותו הציב הטוטו לעצמו לפני כשלוש שנים.

הכנסות הווינר (Winner) הסתכמו ב-2.19 מיליארד שקל השנה, גידול של 27% בהשוואה לשנה הקודמת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker