קופת שרצים |

שחקני הספסל החדשים בכנסת: כתבי אישום וחקירות מבקר

ז'קי לוי נאשם ב-28 עבירות לפחות של זיהום מים והשלכת פסולת, ודני עטר ניסה להיפטר ממבקרת הפנים שחשפה שחיתויות במועצה שלו ■ שניהם יהיו בקרוב חברי כנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבחירות הן לא רק בין ביבי לבוז׳י. הן גם בין אוסמה סעדיה ליואב בן צור. בין דודי אמסלם לדני עטר, ובין עשרות מועמדים ריאליים שלא בטוח שהייתם מכניסים לכנסת אם הבחירה היתה בידיכם.

נכון, הם מיועדים למשבצת ׳יושבי ספסלים אחוריים׳, אך גם לאלו יש לא מעט כוח. בסוגיות כבדות משקל הם מיישרים קו עם היו״ר - אבל ביומיום של בית המחוקקים, בוועדות - איפה שמתבצע הכוונון העדין של החקיקה, ושל חלוקת המשאבים הם פועלים לבד.

חלק מהמועמדים הריאליים מביאים איתם קופות שרצים בדמות בדיקות של מבקר המדינה, וכתבי אישום, למשל - ולמרות זאת מועמדותם לא נפסלה.

רגע לפני שאתם מצביעים אולי תרצו ללמוד עוד על המועמדים שלא מככבים בסרטוני המפלגות, אבל כן יזכו בזכותנו לגישה למרכז העצבים של הדמוקרטיה הישראלית. מידע אודות רבים מהם תוכלו למצוא בפרויקט המיפוי של המועמדים לכנסת ה-20 של דה מרקר.

המיפוי עשוי לסייע לכם יותר מתחושות הבטן להחליט באיזו מפלגה יש יותר שחקני הרכב ופחות שחקני ספסל שישתמשו בזמן-משכן שלהם כדי לקדם בעיקר את עצמם.

תומר אביטל הוא עיתונאי עצמאי ומוביל המיזם 100 ימים של שקיפות (tomeravital@gmail.com)

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום