יעל גרמן: "נתניהו כשל - אך לא נפסול ישיבה בממשלתו"

בראיון
 ל-TheMarker TV הציבה שרת הבריאות לשעבר תנאי לישיבה בממשלה עם נתניהו: ממשלת אחדות לאומית יחד עם המחנה הציוני ■ לטענתה, מפלגת יש עתיד תעשה הכל כדי להביא להחלפתו של נתניהו

מירב ארלוזורוב

מפלגת יש עתיד אינה פוסלת ישיבה בממשלה בראשותו של בנימין נתניהו — כך עולה מדברים שאמרה אתמול שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, בראיון
 ל–TheMarker TV.

גרמן הדגישה כי יש עתיד תעשה ככל יכולתה כדי להביא להחלפתו של נתניהו כראש ממשלה, מכיוון שלהערכתה נתניהו כשל וזמנו עבר. עם זאת, במידה שנתניהו ינצח בבחירות, אמרה גרמן כי יש עתיד לא תפסול ישיבה בממשלה בראשותו, אם זו תהיה ממשלת אחדות לאומית יחד עם המחנה הציוני. לדבריה, יש עתיד פוסלת אך ורק הצטרפות לממשלה עם מפלגות הימין הקיצוני ועם החרדים.

גרמן דיברה על נפילת הממשלה הקודמת, והעריכה כי "זה לא יהיה צנוע, אבל נתניהו חשש שיאיר לפיד הולך להצליח עם הרפורמות שלו".

על השאלה כיצד ההצלחה לכאורה הזו של יש עתיד מתיישבת עם האכזבה של הציבור מהמפלגה והירידה החדה שלה בסקרים, השיבה גרמן כי המפלגה פשוט לא הספיקה לעשות. עם זאת, היא מנתה חלק מהישגי המפלגה, כמו המאבק על חוק קק"ל, השוויון בנטל והזרמת כספים למען ניצולי שואה.

גרמן דיברה על כישלון העברת הרפורמה בבריאות ועל העומסים הקשים בחדרי המיון, ואמרה כי אישור הרפורמה היה עשוי להביא בעתיד להקלת העומסים. היא הדגישה כי הרפורמה לא היתה מביאה לפתרון הבעיה הנוכחית, אלא רק להתחיל תהליכים שהיו עשויים להקל את הבעיה בעתיד.

יעל גרמן
יעל גרמןצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker