האם מותג הנעליים החביב על קארי בראדשו יצליח לעודד את הבורסות?

מניית ג'ימי צ'ו עלתה ביום המסחר הראשון על אף החששות שגרמו לנפילות בשוקי העולם

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

ג'ימי צ'ו על סף התרחבות עולמית בשעה שהיא מנפיקה את מניותיה במדד FTSE 100. מחיר ההנפקה הראשונה לא היה גבוה כמו העקבים שלה, לכן באופן לא מפתיע המניות זינקו ביום הראשון. מניות המותג נפתחו במחיר של 1.41 ליש"ט, עליה של 0.7% לעומת מחיר ההנפקה, שהיה 1.40 ליש"ט.

לאחר ששמות גדולים כמו וירג'ין מאני החליטו לדחות הנפקות עד שהשווקים יתאוששו, כל העיניים יהיו נשואות לעבר יצרנית נעלי היוקרה בשאלה אם העליות יימשכו. החששות לגבי הצמיחה העולמית גרמו לנפילות בשוקי העולם. פעילות ההנפקות הראשונות נפגעה בשל כך. עם זאת, מבחינת ג'ימי צ'ו צפוי מכשול נוסף, והוא הרקע של היחלשות במגזר מותגי היוקרה. מניות מולברי צללו לאחר אזהרת רווח שנתי. יצרנית תיקי היוקרה עשתה טעות כשניסתה להתקדם לקצה העליון של שוק היוקרה – צעד שהוכח כיקר.

ג'ימי צ'ו תתמודד עם אתגרים אסטרטגיים דומים. הכסף החדש שמגויס בשוק יושקע בין היתר בפתיחת חנויות נוספות – ובמיוחד בהתרחבות בסין. מייק אינגרם מ-BGC אומר שאם זה יקרה מהר מדי, המניות של צ'ו עלולות ליפול: "אנחנו עדיין במצב שבו ישנו סימן שאלה גדול לגבי הצמיחה בשווקים המתעוררים, לגבי הצמיחה במיוחד בסין. עד שתהיה יותר בהירות לגבי תמונת הצמיחה, במיוחד בחלק הזה של העולם, אני חושב שיהיה לנו קשה מאוד לראות מניות בסיכון גבוה כמו ג'ימי צ'ו רושמות עליות משמעותיות".

הנעליים של ג'ימי צ'ו נקשרו בשמות מפורסמים כמו הנסיכה דיאנה וקייט מידלטון. אנושה קוטיגיין, מומחית הקמעונות של קונלומינו, אומרת שיש מקום בשוק למוצר הנישה של צ'ו: "שוק נעלי היוקרה כנראה עדיין לא זכה לחדירה גבוהה בהשוואה לאביזרי אופנה אחרים. אנחנו חושבים על מותגי תיקים, מותגי תכשיטים, אפילו מותגי איפור, אבל הנעליים עדיין לא גדולות כל כך, ואני חושב שג'ימי צ'ו הוא מסוג מותגי הנעליים האייקוניים וזה מה שמבדל אותו".

יש שרואים את ההחלטה של ג'ימי צ'ו להנפיק את המותג בבורסה בתקופה שבה השווקים נופלים כאמיצה. השווקים והסוחרים יעקבו מקרוב כדי לראות אם הנעליים של צ'ו ימשיכו להציג את עצמן לראווה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום