הדבר הכי חשוב שלא ידעתם על כוס הקפה שקניתם

מדוע אי אפשר למחזר כוסות נייר? ממציא בריטי חושב שמצא דרך לעקוף את השאלה

לוגו רויטרס
רויטרס

אם בית הקפה היה אחד מסימני ההיכר של תרבות המאה ה-21, כוס הנייר הייתה הלוגו שלו. אך למרות תשומת הלב הרבה המוקדשת למחזור חומרים, תופתעו לגלות כי זה לא פריט שעובר מחזור.

לדברי מרטין מיירסקוף, זה עשוי להשתנות, הודות להמצאתו, המכונה Green Your Cup (להוריק את הכוס):  "כוס קפה רגילה עשויה מקרטון,  אך בפנים יש שכבת פלסטיק דקה המהודקת היטב לקרטון, כך שכאשר היא עוברת למתקני המחזור הרגילים קשה מאוד להפריד את הקרטון מהפלסטיק. לכן  מה שאנחנו עושים הוא לייצר את כוס הקרטון כפי שהיא. לאחר מכן, אנחנו מייצרים את שכבת הנייר בנפרד, ומכניסים אותה לתוך הכוס, כמו ציפוי, וזה מה שמקבלים. זה נראה בדיוק אותו הדבר כמו הכוס הרגילה, אך כאשר היא עוברת למטחנות הנייר הפלסטיק יוצא החוצה, מופרד ונתפס במסננים, והנייר ממוחזר".

זה נשמע פשוט, אך מהפכה קטנה זו בייצור כוסות הנייר עשויה לחסוך כסף ולא רק נייר. מיירסקוף מעריך כי בבריטניה לבדה משתמשים ב-2.5 מיליארד כוסות נייר מדי שנה וב-50 מיליארד נוספות בשנה בארה"ב.

לדבריו, מניעת הגעתן של כוסות אלה למזבלות והעברתן לשרשרת המחזור, הגיונית לא רק לסביבה, אלא גם לעסקים. "אנו מעריכים כי ניתן לחסוך 25 אלף טונות נייר בבריטניה מדי שנה, וכמובן שזה חוזר לאספקת ניירות העיתון והקרטונים הממוחזרים, וחוזר חלילה כ-7 פעמים לאחר מכן. זה לא חיסכון חד פעמי, אלא חיסכון חוזר".

יתכן כי לעסקים ייקח זמן להתאים עצמם להמצאה של מיירסקוף. היא דורשת רכישת מכונות ייצור חדשות. אך עם כמה עסקות בדרך, הוא לא חושב שייקח זמן רב עד שחברות אחרות יתעוררו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker