מיקרוסופט ישראל השיקה את מערכת ההפעלה Windows Millennium

המערכת היא ורסיה משופרת של Windows 98; תהיה זמינה בעברית בעוד 3 ימים; המחיר לשדרוג: 120 דולר בישראל, כ-60 דולר בעולם

צורי דאר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צורי דאר

מיקרוסופט ישראל הודיעה על השקת מערכת ההפעלה Windows Millennium Edition, המיועדת למשתמש הביתי.

בניגוד לחלונות 95 וחלונות 98, שנבדלו מן הגירסה שקדמה להן בצורה משמעותית, חלונות ME לא מביאה בשורה חדשה לשוק מערכות ההפעלה, ולמעשה מדובר בשיפור של חלונות 98.

מלבד גירסה 5.5 של דפדפן אקספלורר ונגן המדיה Media Player 7.0, הזמינים חינם ברשת כבר כחודשיים, כוללת חבילת ה-ME את ה-Windows Movie Maker, תוכנה לעריכת וידאו ברמה ביתית, שאינה זמינה חינם ברשת.

במסגרת כלי המערכת של ה-ME משולב גם כלי המאפשר שחזור הגדרות המחשב במקרה של תקלה כתוצאה מהתקנת תוכנה או מפגיעת וירוס. הכלי מאפשר גם להגדיר מראש נקודות שחזור אליהן ניתן לחזור.

בניגוד לחלונות 2000, שיועדה לעסקים, Windows ME תומכת ב-DirectX 7 ומאפשרת הפעלת יישומי תלת מימד במשחקי מחשב, ובדומה ל-Windows 2000, כוללת גם ה-ME הגנה על קבצי מערכת (DLL) מפני מחיקה.

יתרון נוסף הקיים ב-ME הוא אשף הרשת הביתית, המקל בבניית רשת ביתית ומפשט יצירת הגדרות רשת כגון שיתוף ההתקשרויות לאינטרנט (ICS), תמיכה בטכנולוגיות רשת מרובות כגון Ethernet, אלחוט ו-homePNA וחיבור התקנים חדשים, כגון מדפסות ומצלמות.

Windows Me בעברית תהיה זמינה בשוק הישראלי בעוד 3 ימים, במקביל להכרזה העולמית על המוצר. מחירה של גירסת השדרוג ממערכות Windows 98 ו-95 יהיה 120 דולר, ומחיר גירסה מלאה יהיה 140 דולר. בארץ יוצעו גירסה עברית, אנגלית וגירסת Enabled בעברית ורוסית.

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, אריה סקופ, הסביר שהסיבה למחיר הגבוה של גירסת השדרוג בישראל - 120 דולר לעומת כ-60 דולר בחו"ל - היא בעיית הפיראטיות.

לדבריו, המחירים הנמוכים שנקבעו בעבר לגירסאות השדרוג של Windows 98 יצרו דרישה מוגברת למחשבים חדשים ללא מערכת הפעלה, והעלאת מחיר גירסת השדרוג נועדה להשיג את העסקה הטובה ביותר לחנויות המחשבים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker