ניטור עצמי

המחשוב הלביש שקשוב ללב שלכם 24/7

במשך עשורים השרוול המתנפח היה בשימוש למדידת לחץ דם, אולם צוות חוקרים פיתח חיישן לביש בצורת טלאי שיכול לספק בקרה מתמשכת לאורך כל שעות היום

לוגו רויטרס
רויטרס

צוות חוקרים מדרום קוריאה פיתח אלטרנטיבה נוחה לשרוול הזרוע הקונבנציונלי למדידת לחץ דם. במשך עשורים השרוול המתנפח היה בשימוש למדידת לחץ דם, אולם הצוות מהאוניברסיטה הלאומית בסיאול פיתח חיישן לביש שיכול לספק בקרה מתמשכת לאורך כל שעות היום.

בראש הצוות עומד פרופסור קים הי-צ'אן, שמסביר כי המכשיר החדש אמין יותר והרבה פחות מסורבל מאשר בקרים סטנדרטיים למדידת לחץ דם. "פיתחנו חיישן בצורת טלאי מאוד פשוט, כך שמדביקים אותו לעור והוא עוקב באופן עקבי אחר רמת לחץ הדם. זה יכול להיות סוג חדש של מערכת למדידת לחץ דם".

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

כשמניחים אותו על אזור הלב המכשיר מזהה את הפעילות החשמלית של האיבר ואת קצב הפעימות, שביחד מספקים את המידע על לחץ הדם. הנתון נשלח בזמן אמת לתוכנת מחשב ויכול לספק תיעוד ובקרה 24/7 אם יש צורך, בלי לגרום פגיעה ללובש.

עוד מסביר פרופסור קים הי-צ'אן כי "לטיפול טוב יותר של לחץ יתר, בדיקה ופיקוח עקביים הם דבר חיוני. מטופלים יכולים להשתמש בחיישן הזה בנוחות באמצעות לבישתו, כך שהוא מודד את השינוי בלחץ הדם של המטופל לאורך 24 שעות".

לחץ דם גבוה הוא גורם מוביל להתקפי לב ושבץ ברחבי העולם. קים והצוות שלו סבורים שחיישני לחץ יתר יאפשרו ליותר אנשים לעקוב אחר לחץ הדם שלהם, וכך להפחית את עלויות הבריאות בעולם ולהציל חיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker