ענבל אורפז

כל הורה (או בייביסיטר) מכיר את הרגע המלחיץ בו הילד האהוב שלהם, שעמד על ידם לפני רגע, נעלם פתאום. ברוב המקרים, למרבה השמחה, רגע לאחר מכן נמצאת האבידה היקרה, אחרי שהבטן שלהם התהפכה מדאגה. החברה הישראלית HereO החליטה להקל על דאגה שמטרידה הורים בכל העולם שרוצים לדעת בכל זמן איפה הילדים שלהם נמצאים. הפתרון שהם המציאו הוא "איתוראן לילד" - שעון יד, צבעוני וגמיש שעונד הילד, ומשדר מידע על המיקום המדוייק שלו להורה. המידע נקלט ומוצג באפליקציה שמציגה להורה את המיקום המדויק של הילד ונותנת התראות אם הילד אינו נמצא במקום בו הוא אמור להיות.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים

דניאל איוושה, נשיא HereO, החליט להקים את החברה לאחר שאיבד את האחיינית שלו במקום הומה אדם לפני ארבע שנים. איוושה לא לבד. מדי שנה מתקבלים 950 אלף דיווחים על ילדים נעדרים, כך לפי דו"ח NISMART2 שפירסם משרד המשפטים האמריקאי. 95% מהם נמצאים בסופו של דבר. גם בישראל, לפי סקר שערכה החברה, 88% מההורים מציינים שהחשש המרכזי שלהם בבילוי עם ילדים במקום ציבורי הוא שהילד ילך לאיבוד, בעיקר בגילים 9-6. 45% מהורים שהשיבו על הסקר הודו שהם איבדו את ילדם לפחות פעם אחת.

מייסדי החברה, בנוסף לאייוושה, הם גיל מנדלסון (מנכ"ל) ואלון גלאדסטון (סמנכ"ל תפעול). כדי להקים את החברה שלושת היזמים, שהתגוררו קודם לכן בחו"ל, חזרו לישראל. צוות החברה כולל 8 עובדים והיא גייסה עד היום 900 אלף דולר מחברים ומשפחה.

אז איך עובד הפתרון? בשעון שעיצבה, תיכננה וייצרה החברה מותקן GPS שמשדר מדי כמה דקות מידע על המקום בו נמצא הילד. המידע מדוייק לטווח של 50 מטר מהמיקום של הילד. כלפי חוץ המכשיר נראה כמו שעון דיגיטלי רגיל לילדים שמציג את השעה. השעון מתאים לילדים בגילים 4 עד 12. בתוך השעון מתחבאים אנטנה, סוללה וסים לתקשורת סלולרית שניתן להשתמש בו ב-140 מדינות. השעון שוקל 50 גרם.

המייסדים מציינים כי האתגר המרכזי בפיתוח המוצר היה למזער את הרכיבים, כך שניתן יהיה להכניס אותם לשעון שמתאים בגודלו לילד החל מגיל שנתיים. השעון עמיד למים והסוללה הנטענת מספיקה ל-72-24 שעות (תלוי אם הילד יוצא מהאיזורים הקבועים בהם הוא נמצא לרוב).

האפליקציה מזהה את האיזורים בהם הילד מבלה את רוב היום - בית, בית ספר וחוגים. בזמן שהילד נמצא במקומות הללו האפליקציה מפסיקה לשדר מידע וכך נחסכת אנרגיה. ניתן להגדיר שבכל פעם שהילד עובר ממקום למקום תתקבל התראה באפליקציה של ההורים. כמו כן, השעון יכול לשמש כלחצן מצוקה שהילד מפעיל באמצעות לחיצה עליו ומנגנון התראה מודיע כשהילד מסיר את השעון.

צילום: דניאל איוושה

השעון של HereO נמצא בבדיקה אצל כמה עשרות משפחות בישראל, אירופה וארה"ב. במקביל, מגייסת החברה הון מהקהל הרחב בקמפיין גיוס של 100 אלף דולר באינדיגוגו (Indiegogo). מטרת הקמפיין היא להביא את המוצר לייצור המוני. במסגרת הקמפיין ניתן יהיה לרכוש בהזמנה מוקדמת את השעון ב-99 דולר. לאחר שהמוצר יצא לשוק, ככל הנראה בספטמבר, ניתן יהיה לרכוש אותו בכ-150 דולר. בנוסף תגבה עלות חודשית של 4-5 דולר עבור חבילת התקשורת.

בנוסף לשעון HereO רוצה להפוך למרכז לניהול המיקום של כל בני המשפחה. ילדים בוגרים יותר שברשותם סמארטפון יכולים להוריד את האפליקציה וכך לשדר גם הם מידע להורים לגבי המיקום שלהם. בנוסף, ניתן לראות באפליקציה על גבי מפה את המיקום של כל אחד מבני המשפחה וניתן לנהל בתוכה תקשורת שקשורה לתחבורה (למשל איסוף בני משפחה). ההורים כמובן ישמחו להשתמש בשירות שיאפשר להם בכל רגע נתון היכן נמצאים ילדיהם המתבגרים. עם זאת, בני הנוער עשויים להיות פחות נלהבים לשתף את הוריהם במידע האישי.

HereO פועלת בתחום חם שהולך לכבוש את חיינו הטכנולוגיים בשנים הקרובות: מחשוב לביש, שכולל קטגוריות מוצרים כמו שעונים חכמים, צמידי כושר ומשקפיים חכמים (כמו גוגל גלאס). בתחום שלה, מוצרי איתור אישיים (PLD) לילדים, HereO מתחרה ב-Filip, חברה אמריקאית שגייסה 20 מיליון דולר והחלה למכור מוצר ראשון לפני חצי שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker