האם נשים מיישמות טוב מדי את התיאוריה שלמדו באוניברסיטה?

ד"ר דפנה קריב: "יזמים-גברים מתחילים גם הם עם הון עצמי אבל מגיעים כבר בשלב הפיתוח לקרנות הון סיכון או אנג'לים. בשיטה הזו הם אולי מגייסים יותר כסף, אבל רמת השרידות שלהם נמוכה יותר"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

מחקרים אמריקאים קובעים כי נשים הן סטודנטיות טובות יותר בכל התחומים הנלמדים בבתי הספר למינהל עסקים – משיווק ועד מימון. על אף שהן מקבלות ציונים טובים יותר, כשהן יוצאות לשוק העבודה, והופכות ליזמות, מתברר כי המיזמים שלהם רווחיים פחות.  ד"ר דפנה קריב, ראש המחלקה לאסטרטגיה ויזמות, ומנהלת מרכז היזמות המסלול האקדמי המכללה למינהל, מסבירה שעל אף שנדמה כי קיים פער בין התיאוריה למעשה, הרי שזווית אחרת מגלה כי הסטודנטיות דווקא מיישמות היטב את מה שלמדו.

"נשים-יזמות עובדות בדיוק לפי האסטרטגיות שלמדו בכיתה", היא אומרת. "בשלב הפיתוח הן משתמשות בהון עצמי או בזה של חברים ומשפחה. מדובר בשלב רגיש בו לא ברור אם המיזם בר קיימא או לא. יזמים-גברים, לעומת זאת, מתחילים גם הם עם הון עצמי אבל מגיעים כבר בשלב הפיתוח לקרנות הון סיכון או אנג'לים. בשיטה הזו הם אולי מגייסים יותר כסף, אבל רמת השרידות שלהם נמוכה יותר. כשמסתכלים על המספרים היבשים, נדמה לנו שגברים מרוויחים יותר אבל אנחנו לא זוכרים כמה מהם התנפצו בדרך".

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים

מצד שני השורדים הם אכן רווחיים יותר

"נכון, אבל תוך כדי תהליך נוצר יותר נזק. סגירה של חברה יוצרת נזק גדול לעובדים, לבעלים ולמשקיעים, בעוד שמיזם שהולך עקב בצד אגודל אולי מרוויח פחות אבל הוא בר קיימא, לכן טוב יותר לשוק העבודה - הוא מעסיק יותר אנשים, יכול להחזיר את חובותיו בצורה יותר נכונה, ובעיקר מתקיים לאורך זמן".

יזם רוצה אמנם עסק בר קיימא אבל גם להרוויח הרבה, בעוד שאישה תקריב את הרווח על מזבח הסיכונים

"נכון, מהכיוון הזה נשים הם אולי תלמידות טובות מדי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker