מי ניתק את הבלמים? ההאקרים מגיעים למכונית שלכם

הכניסה של מחשבים ותקשורת למכוניות מעוררת גם סכנות. בכנס שערכה קהילת אקו-מושן באוניברסיטת תל אביב הוצגו פתרונות כיצד למנוע פריצות סייבר לרכב

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שני עשורים אחרי כניסת האינטרנט לבית, הוא מגיע גם למכונית. יצרני רכב וחברות טכנולוגיה דיגיטלית מתכננים, כל אחד בדרכו, את המכונית המחוברת - בה מקבלים הנהג והנוסעים מידע גם בעודם בנסיעה. במקביל, מתכננים יצרני הרכב גם מכוניות אוטונומיות, הנוהגות את עצמן למרחקים מוגבלים. אבל הכניסה של מחשבים ותקשורת למכוניות מעוררת גם סכנות. האקרים ותוכנות זדוניות עלולים לפרוץ למכוניות, לשבש פעילות של מערכות בטיחותיות, כמו בלמים, ואף להשתלט לגמרי על הנסיעה במכוניות.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

החשש של יצרניות הרכב הוא גם הזדמנות עסקית עבור תעשיית ההיי טק הישראלית. מיזמים חדשים, וחברות לאבטחת מידע, וביניהן צ'קפוינט, מציעים פתרונות להגנה על המחשבים הנמצאים במכונית. כמה מהם הוצגו השבוע באוניברסיטת תל אביב, בכנס שערכה קהילת אקו-מושן, המקדמת טכנולוגיה ישראלית בתחומי התחבורה והרכב.

המומחים בכנס דיברו על סכנה ברורה מידית, אבל כדאי לזכור שאבטחת סייבר דומה מעט לוודו. אי אפשר להוכיח מתי בעיה נגרמה בשל תקלה ומתי בפריצת סייבר, ולכן- מומחי האבטחה מייחסים אפילו תקלות במערכות סגורות, כמו אלה של מנהרות הכרמל, להאקרים תוקפניים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker