"לטייקונים עושים תספורת ולאזרח הקטן קרחת"

ח"כ משה מזרחי (עבודה) ועו"ד אלדד יניב בראיון ל-TheMarker TV וערוץ הכנסת על יחסי הון-שלטון. מזרחי יכנס בצהריים כנס בנושא הון-שלטון שבו ידונו בדו"ח שהגישה "הוועדה לבחינת יחסי הון שלטון" למבקר הקודם לינדנשטראוס. המלצות שלא יושמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

לטייקונים עושים תספורת ולאזרח הקטן עושים קרחת. הוא יוצא קרח כי גוזלים ובוזזים את המעט שיש לו". כך אומר יו"ר השדולה הפרלמנטרית למלחמה בשחיתות ח"כ משה מזרחי (עבודה) בראיון ל- TheMarker TVוערוץ הכנסת.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

מזרחי יכנס בצהריים כנס בנושא הון-שלטון שבו ישתתפו שרת המשפטים ציפי לבני,  מבקר המדינה יוסי שפירא, קודמו מיכה לינדנשטראוס, הח"כים מיקי לוי, ראובן ריבלין, שלי יחימוביץ הח"כית לשעבר מלי פולישוק בלוק, עו"ד אלדד יניב ועוד.

בכנס ידונו  בדו"ח שהגישה לפני שנה וחצי "הוועדה לבחינת יחסי הון שלטון" למבקר הקודם לינדנשטראוס. ההמלצות הללו לא יושמו עד כה.

מזרחי הוסיף כי "הוועדה מיפתה את כל החסמים שבהם הנגיעה יכולה להיות מושחתת והציעה להטיל חסמים או מנגנוני סינון ובקרה כדי למזער את ההשפעות הנגטיביות. לצערי הרב הדו"ח של הוועדה פשוט נגנז באפילה במרתף".

בהתייחסו ליחסי הון-שלטון אומר מזרחי ששימש בעבר כראש אגף החקירות במשטרה כי "זזנו טיפה קדימה. חוק הריכוזיות גם אם הוא לא שלם לא פותר לגמרי את הבעיה, זהו צעד קדימה שנוגע בחיבור המושחת שבו מסתתרים מאחורי פירמידות בלתי נסבלות, שליטה גלובלית על ענפים וסקטורים שלמים במשק ואתה ממש לא יכול לחדור פנימה".

עו"ד אלדד יניב שהיה אף הוא חבר בוועדת הון-שלטון אמר כי "הטייקון נוחי דנקנר בא וממנה בבנק הפועלים את הבן דודו שלו ובבל"ל את רואה החשבון שלו, שניהם מנהלים את מחלקות האשראי. הוא בא לבנק מסמס או שותה קפה ומוחקים לו חובות א נותנים לו הלוואה – מה שלך (לאזרח הקטן) לא יעשו בחיים. אתה  תמיד תצטרך להביא ביטחון למשכנתא".

יניב הוסיף כי "המלצנו שלוחות הזמנים של השרים והח"כים יהיו שקופים בקשר לפעילות ציבורית ולחובת הדיווח שלהם. הם יצטרכו לדווח  על כל פגישה במקום ציבורי בכנסת  או בלשכה הפרלמנטרית ולא בבתי קפה או בלשכה הפרמטרית. נבחר הציבור יהיה חייב להגיש דו"ח לציבור עם מי נפגש".

מזרחי שחשף בTheMarkerאת הצהרת ההון שלו אמר כי "אם רוצים לחשוף את ניגוד העניינים תהיה שקוף לחלוטין, ח"כ יהיה צריך לחשוף עם איזה הון ואיזה קשרים הגיע לבמה הציבורית. לא צריך לחכות למישהו שיתנדב לספר כי בד"כ כשפורצת חקירה אתה מגלה. את ניגוד העניינים מחביאים בכספות ורק אם יש חקירה פותחים את הצהרות ההון ומגלים את ניגוד העניינים. זו תקלה שיש לתקן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker