"הספקולנטים שולטים ביד רמה": האם צריך לחשוש מהביטקוין?

ערכו של המטבע הווירטואלי זינק בחודשים האחרונים ובנקים מרכזיים בעולם מזהירים מפניו – אך נראה שהוא לא מתכוון להיעלם בעתיד הקרוב

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו רויטרס
רויטרס

ערכו של הביטקוין זינק בחודשים האחרונים, והפך אותו לאפיק השקעה מועדף. אבל הפופולריות שלו מעוררת אצל הרשויות ברחבי העולם דאגה. רשות הבנקאות האירופית פרסמה אזהרה רשמית לצרכנים. באזהרה נאמר כי לא תהיה כל הגנה אם משהו ישתבש, משום שכרגע אין שום פיקוח.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

מייק אינגרם, אסטרטג שוק, מ-BGC  פרטנרס, מסביר: "היו לנו בעבר מקרים שבהם נפרצו מחשבים, המסגרות העיקריות שמשמשות לכריית מטבעות ביטקוין, כך שתהליך יצירת הכסף למעשה נחטף. חשש נוסף הוא שכיום אלה באמת הספקולנטים ששולטים ביד רמה, וראינו את מחיר הביטקוין עולה בשנה האחרונה במשהו כמו פי 100".

אלגוריתמים מורכבים של מחשב משמשים גם הם ליצירת מה שמכונה קריפטו-מטבע. אבל הוא לא מגובה על ידי בנק מרכזי או ממשלה. ערכו של הביטקוין נשען על ביטחונם של האנשים במטבע, מה שהופך אותו לתנודתי וזאת הבעיה. הבנקים המרכזיים של צרפת ושל סין כבר הזהירו מפניו.

אך ארה"ב אמרה כי הוא עשוי להיות שימושי אם יסייע למנוע הלבנות הון. אבל לא כולם משוכנעים. האסטרטג, מייק אינגרם, מתריע ש"כרגע אומרים שצריך להחליף כסף אמיתי, דולרים, לשם הטיעון, במטבעות ביטקוין, כך שבמובן מסוים אפשר לקבל את הטענה שקיומם של מטבעות ביטקוין עשוי לעזור לשילוב קרנות לא חוקיות במערכות הפיננסיות הגלובליות. שאני חושב שזהו נושא מאוד בעייתי שפוליטיקאים ידונו בו בשנים הבאות".

עם רגולציה או בלעדיה, המטבעות הווירטואליים כאן כדי להישאר. והביטקוין עשוי להיות הזרז לתהליך מתמשך של מעבר ממטבעות פיסיים למטבעות אלקטרוניים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker