לא רק ביטקוין: המטבעות העתיקים שיניבו לכם רווח של 250%

מטבעות נדירים הם השקעה טובה - אך צריך לדעת באיזה סוג להשקיע

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

בעולם של תנודתיות בשווקים, מטבעות נדירים עשויים להיות שווים את משקלם בזהב, ואולי אפילו יותר. בשעה שהמניות מתקשות לייצר תשואות יציבות, המטבעות שועטים קדימה. מדד השקעות יוקרה שהרכיבה חברת נייט פרנק מראה על רווח של 250% למטבעות בעשור האחרון.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

המשקיעים באסיה מתחילים גם כן לשים לב לשוק המטבעות. אנטוני טאן, מנהל חנות מטבעות ברובע העסקים המרכזי של סינגפור, שהאוסף שלו כולל מטבעות מאסיה, מהמזרח התיכון ואפילו מהתקופה הרומית. גילה כי מטבעות אוסטרלים הם ההשקעה הטובה ביותר: "הסדרה האוסטרלית של חצי פני כוללת מטבע ששווה 200 אלף דולר סינגפורי. היה לנו עוד אחד שקנינו ב-300 אלף דולר סינגפורי ומכרנו במיליון דולר, וזה היה רק בתקופה של שנתיים".

מומחים אומרים שהעניין בקניית מטבעות באסיה גובר במהירות, במיוחד כאשר מספר הולך וגדל של מטבעות מורשים נכנס לשוק. חלק כבר רואים צווארי בקבוק משום שקונים רבים נאחזים במלאי שלהם. ט.ס סינטהוריי, יו"ר מאווין אינטרנשונל, מסביר: "יותר ויותר שטרות יוצאים בשוק אבל לא מספיק מטבעות באיכות טובה. מי שמחזיקים במטבעות באיכות הטובה נוטים לשמור אותם כחלק מהאוסף שלהם".

בשנים האחרונות מטבעות סינים והודים עלו בביצועיהם על השוק כולו באסיה, לאחר שיותר אספנים עשירים צמחו במדינות אלה. מכיוון שהאיזור ממשיך לייצר עוד מיליונרים בכל רגע, ההשקעה האלטרנטיבית הזו צפויה להמשיך ולהצליח.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ