תדפיס לי לב, כבד וכליות: המדפסת שתוכל להציל את חייכם

חוקרים במזרח סין פיתחו מדפסת תלת מימד ביולוגית ■ לדבריהם, המדפסת תוכל בתוך 20 שנה ליצור איברי גוף אנושי מתפקדים ■ הפיתוח הינו ציון דרך עבור סין בתחום של רפואה רגנרטיבית, שיוכל יום אחד להציל חיים של מיליוני אנשים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

איברי גוף בצלחת פטרי... חוקרים בעיר האנגג'ואו אומרים שיום יבוא והם יהוו פתרון למחסור הקשה באיברים להשתלה בסין. מלבד במקרה של בני זוג וקרובי משפחה, השתלת איברים מתורם חי אסורה במדינה.  אבל פרופסור זו מינגאין וצוות החוקרים שלו סבורים שמדפסת התלת מימד הביולוגית עשויה להיות המפתח לעתיד הרפואה הרגנרטיבית, בה איברי גוף חדשים יכולים פשוט להיות מודפסים לפי הזמנה.

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

כתבות נוספות ב-TheMarker

התוכנית של לפיד: תוכניות להקמת אלפי דירות יאושרו בתוך 5 חודשים

אפליה: זוג מאמנים העלה תמונה סקסית לפייסבוק - האישה פוטרה, הגבר לא

"אחרי שמכרתי שתי חברות במיליונים, כמה זמן אפשר לשבת על החוף?"

המדפסת, שזכתה לשם "רגנובו", מייצרת איברים עם תאים המורכבים מג'ל ביולוגי ומניחה אותם באותה הדרך שבה מניחים לבנים בחומה. לבסוף, אומר שו, אבטיפוס של איבר כמו הכליה הזאת נוצר – גרסה שבשלב הזה אין בה כלי דם או עצבים.

זו מינגאין מסביר: "החומרים שאנו משתמשים כולם שייכים לסוג של הידרוג'ל. זה כמו ג'לטין או קולגן שיש לו את אותן התכונות הפיזיות שיש בגופנו. הדברים האלה קיימים בדרך כלל מחוץ למטריצות התאים שלנו. כך שאנחנו חילצנו את החומר הזה ומשתמשים בו במדפסת. זה בדיוק כמו בוץ לתאים מסוימים – הוא בונה תאים במקומות המתאימים, בדיוק כמו לבנים. זה תהליך קפדני".

המדע אינו חדש – צוותי מחקר בארה"ב היו חלוצים במחקר ביו-רפואי והדפסת רקמות עבור מגוון רחב של איברים, מכליות לכבדים.אולם שוק משגשג של ייצור איברים נמצא עדיין במרחק רב. זו אומר שאחד האתגרים המרכזיים הוא למצוא דרך להנדס את האיברים המלאכותיים בדרך שתתקשר כראוי עם שאר הגוף: " זה עשוי לקחת 15-20 שנה עד שמדפסת תלת מימד תוכל להדפיס איברים מורכבים יותר, וזאת משום שיש כמה בעיות חשובות שצריך לפתור. ראשית, החומרים שהמדפסת עושה בהן שימוש צריכים להיות ברמת דיוק גבוהה יותר, ולהיות בעלי יכולת להדפיס מגוון גדול יותר של תאים וליצור מבנה מורכב יותר של תא. בנוסף, אנחנו צריכים גם מספר רב של תאים לתהליך ההדפסה. לכן, מחקר בתאי גזע יכול לקדם את פיתוחה של מדפסת התלת מימד".

ואם הם יצליחו, זו ועמיתיו אומרים שמיליוני אנשים ירוויחו מכך, לא רק בסין, אלא בעולם כולו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker