לקראת הנפקת טוויטר: איך חברה בלי רווח שווה 20 מיליארד דולר?

אנליסטים: "לתת שווי שוק פוטנציאלי של 20 מיליארד דולר בלי שום רווחים בשלב זה או בשנה הבאה? שולי הביטחון של החברה צרים הרבה יותר מאשר חברות אחרות שנמצאות בסביבה זה זמן מה"

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

פופולאריות היא דבר טוב, אבל במקרה של הנפקת טוויטר היא מתחילה לגרום לכמה אנשים להיות מאוד עצבניים. מקורות מספרים שההנפקה הראשונית של טוויטר זוכה לביקושים גדולים מההיצע.

הרואד שואו של טוויטר, בו נפגשו מנהלי החברה עם משקיעים פוטנציאלים, נחל הצלחה כה גדולה שהם סיימו אותו מוקדם מהצפוי, לאחר שהעלו את מחיר המניה הצפוי בהנפקה לטווח של 23-25 דולר למניה. אך מקורות המקורבים למצב אמרו שהביקוש בקרב משקיעים מוסדיים כה גדול שמחיר המניה הסופי עשוי להיות גבוה מהטווח הזה.

זה גורם לאנליסט S&P קפיטל IQ, סקוט קסלר, להיות זהיר: "נראה שהרבה אנשים באמת מתמקדים ברעיון של טוויטר כעסק גלובלי, מותג בינלאומי עם פוטנציאל צמיחה רב ואנחנו מסכימים עם התפיסה הזאת. אבל לתת שווי שוק פוטנציאלי של 20 מיליארד דולר, בלי שום רווחים בשלב זה או בשנה הבאה? לדעתנו, אנחנו סבורים ששולי הביטחון של החברה צרים הרבה יותר מאשר חברות אחרות שנמצאות בסביבה זה זמן מה".

אבל ייתכן שלא תירשם התנגדות רבה למחיר. במהלך הרואד שואו משקיעים לא התמקדו יותר מדי בתמחור, ובמקום זאת העלו חששות לגבי אסטרטגיית הפרסום וכוונות הצמיחה הבינלאומית. טוויטר אמנם לא רווחית, אך היא צברה תאוצה בשיווק בענף המדיה החברתית. ההכנסה שלה לגולש (RPV) זינקה ב-300% תוך שנה לפי מדד אדובי דיגיטל, נתון המביס יריבות כמו פייסבוק ופינטרסט.

כריס באגיני, מנהל תיקי לקוחות בכיר בטרנר השקעות, מסביר: "אתה קונה השקעה שכרגע היא בשימוש כבד ונמצאת תחת לחצים לעשות כסף ויש לחברה צוות שבאמת מתמקד בהגדלת הצמיחה בהכנסות בשנים הקרובות, ושם טמונה ההתלהבות".

ויש גם את ההשוואות לפייסבוק וכישלון ההנפקה שלה. ברונו דל אמה, מנכ"ל גלובל X, אומר: "אנחנו בהחלט לא מצפים לבעיות במסחר שהתרחשו כשפייסבוק הנפיקה בנאסד"ק. הם כמובן מודעים מאוד לחלק מהסוגיות שעומדות בפניהם. הם שינו את מקום ההנפקה לבורסת NYSE. הם בדקו את המערכת לפני שבועיים ואנחנו בהחלט עומדים לראות הרבה מאוד מסחר במניה. יש פשוט הרבה עניין בשם הזה עכשיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker