"מה יהיה אחרי פרנקל? יקראו שוב לפישר"

"היו מועמדים ראויים בקרב כלכלני ישראל למשרת נגיד בנק ישראל" - כך אומר פרופ' יקיר פלסנר לשעבר משנה לנגיד בנק ישראל בראיון ל-TheMarker TV וערוץ הכנסת

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

"היה מועמד ראוי בקרב כלכלנים מישראל. אין שום ספק שיש מועמדים מתאימים. ומה יהיה אחרי שפרנקל יסיים את הנגידות בפעם השנייה? אולי יקראו שוב לסנטלי פישר" - כך אומר פרופ' יקיר פלסנר, לשעבר משנה לנגיד בנק ישראל, בראיון ל-TheMarker TV  וערוץ הכנסת

פרופ' יקיר פלסנר לשעבר משנה לנגיד בנק ישראל מותח ביקורת על בחירתו של פרנקל לנוכח היכרותו את ראשי הכלכלה בעולם. "השאלה היא האם רה"מ עשה את הבחירה על יסוד השיקולים הנכונים ואני חושב שלא. אני חושב שראש הממשלה כנראה חושב  שההיכרות של הנגיד פרנקל עם שועי העולם ונגידים של בנקים אחרים וכן עם שרי אוצר יש בה איזה תרומה לכלכלה הישראלית ואני בטוח שזה לא נכון. אני בטוח שרובם לא יודעים אפילו לבטא נכון את שמו של נגיד הבנק התאילנדי".

באשר לטענות שלפיהן פרנקל הוא "תואם נתניהו ולפיד" אמר פלסנר כי  "אני לא רואה בכך דבר פסול שנתניהו ולפיד בוחרים באדם שיהיה להם איתו תיאום טוב. אבל זה לא בהכרח נכון שבכל דבר הוא יראה איתם עין בעין. אני גם לא בטוח שרה"מ ושר האוצר בעצם מסכימים על כל דבר. אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך אתה יוצא".

פלסנר נמנע מלהתייחס לפרשת A.I.G  ואמר כי "אני לא יודע שום דבר על זה. בעניין השקלים שאולץ  פרנקל להחזיר זה לא תחום שלי. זה בוודאי לא מוסיף לו לכתר שעל ראשו. ככל הכלות ועדת טירקל (שחייבה אותו להחזיר הכסף) צריכה לאשר את מינויו כנגיד. מענין איך זה יסתדר".

פלסנר מייעץ לפרנקל למהר בהורדת הריבית. "הוא יצטרך להוריד את הריבית מהר ולעשות מהר ולא צריך לעשות את השגיאה של פישר שעזר לנדל"ן מה שגרם לו להסס להוריד הריבית. פישר היה צריך להסתכל על הריבית כמכשיר לניהול מדיניות מוניטרית ולא לניהול סקטור".

"אני מאוד מקווה שפרנקל ימשיך לתת לבנק ישראל את ההשראה לרוח צוות. אני לא בטוח שזה מה שהיה בקדנציה הקודמת. יש מחלקת מחקר מאוד טובה והוא צריך להוביל אותה. זה נותן לו בסיס להיות יועץ כלכלי לממשלה. כמו כן, אם באמת תקציב הממשלה יהיה בגרעון גדול מדי הוא יצטרך לומר דברים מאוד ברורים לאנשים שמתנגדים למהלכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker